Донори органів із патологічним ожирінням

Дата публікації: 25.09.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: ожиріння, донор, трансплантація серця, донорство, Донор

Пацієнти, яким виконали трансплантацію серця від донорів з ожирінням, мали ті ж нетривалі наслідки та довготривале виживання, що й реципієнти, які отримати серце від донора без ожиріння. 

Такі результати дослідження було опубліковано в журналі «Circulation: Heart Failure» Американської асоціації серця (AHA).

В списку очікування донорського серця постійно перебуває близько 3000 осіб і лише половина з них отримує орган протягом року. Тому вже давно існує потреба розширити можливості використання органів різних донорів. Зазвичай центри трансплантації відмовляються приймати серця від донорів, що страждають ожирінням. У США, наприклад, ожиріння спостерігається у 40% дорослого населення, тоді як у 8% ІМТ дорівнює або перевищує 40, що вказує на ожиріння III ступеня. Нещодавно ми писали про перші успішні результати трансплантації нирок та серця від донорів із вірусом гепатиту C.

Тепер бачимо перші вдалі результати трансплантації серця від донорів з ожирінням.

«Оскільки в США продовжує зростати відсоток людей з ожирінням, то це дуже впливає на кількість донорських органів, які можна використовувати», — сказала Леора Т. Ярборо, MD, провідний автор дослідження з Університету Вірджинії.
Для дослідження науковці використовували Національну базу даних UNOS (United Network for Organ Sharing) та проаналізували результати 26 000 трансплантацій серця за 2003-2017 роки. Майже 900 (3,5%) донорів мали ожиріння ІІ-ІІІ ступеня («патологічне ожиріння»). Це були переважно жінки та люди старшого віку. Також:

- 10% донорів із патологічним ожирінням хворіли на діабет;
- у 33% донорів спостерігалася гіпертонія;
- 67% трансплантати серця від донорів з ожирінням не відповідали потрібному розміру (вага донора була на 130% більшою за вагу реципієнта);
- зросла кількість трансплантацій органів від донорів з ожирінням із 2,2% у 2013 році до 5,3% у 2017 році).

Аналіз не продемонстрував суттєвих відмінностей у результатах після трансплантації у пацієнтів, які отримали орган від донорів з ожирінням та в тих, кому виконали трансплантацію серця від донора без ожиріння. Також не спостерігалося різниці між рівнем виживання протягом року та смертністю між цими категоріями.

«Результати дуже нас здивували, адже донори з ожирінням зазвичай мають більше супутніх захворювань за тих, у кого немає ожиріння. Це дослідження показує, що за ретельного відбору донорського органу від донорів з ожирінням можна збільшити кількість трансплантацій без підвищеного ризику для реципієнтів», — поділилася Леора Ярборо.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Поговоримо про імунітет
Доступні ліки: відтепер у програмі 59 безо ...
Коронавірус: ситуація у світі
Кількість хворих на деменцію зросла удвічі ...
Однією лівою
МКХ-10 vs МКХ-11: зміни у класі F. Частина ...
Ходьба і рух сприяють грі мозку і роботі д ...