У жінок, які отримують пероральну естрогенну терапію, частіше розвивається артеріальна гіпертензія

Дата публікації: 09.06.2023

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи «Аксемедін»

Ключові слова: артеріальна гіпертензія, артеріальний тиск, гормонотерапія, естроген

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в рецензованому журналі «Hypertension», жінки віком від 45 років і старше, які отримували гормональну терапію естрогенами у формі таблеток, частіше мали високий артеріальний тиск, ніж ті, хто використовував трансдермальний (місцевий, наноситься на шкіру) або вагінальний препарат.

Організм жінки виробляє менше естрогену та прогестерону після менопаузи - зміни, які можуть збільшити ризик серцево-судинних захворювань, включаючи серцеву недостатність. Гормональна терапія може бути призначена для полегшення симптомів менопаузи та для контрацепції, і попередні дослідження показали, що деякі гормональні препарати можуть зменшити ризик серцево-судинних захворювань у жінок у віці до 60 років у менопаузі або для яких він був менше ніж 10 років після менопаузи. Автори цього дослідження відзначили, що хоча високий артеріальний тиск є модифікованим фактором ризику серцево-судинних захворювань, потенційний вплив різних типів гормональної терапії на артеріальний тиск у жінок у менопаузі залишається невизначеним.

«Ми знаємо, що естрогени, що приймаються перорально, метаболізуються через печінку, і це пов’язано зі збільшенням факторів, які можуть призвести до підвищення артеріального тиску» - відмітила Сінді Каленга, провідний автор дослідження, доктор медицини/доктор філософії в Університеті Калгарі в Альберті, Канада

«Ми знаємо, що жінки в постменопаузі мають підвищений ризик високого артеріального тиску порівняно з жінками в пременопаузі. Окрім того, попередні дослідження показали, що певні типи гормональної терапії були пов'язані з вищим рівнем серцевих захворювань», — повідомила Каленга. «Ми вирішили глибше зануритися в фактори, пов’язані з гормональною терапією, такі як шлях введення (пероральний чи непероральний) і тип естрогену, а також те, як вони можуть впливати на артеріальний тиск».

У цьому дослідженні брали участь велика група з понад 112 000 жінок віком від 45 років, які отримували принаймні 2 послідовні рецепти (6 місяців) на гормональну терапію, що містить лише естроген, згідно з адміністративними даними охорони здоров’я в Альберті, Канада, між 2008 р. і 2019. Основний результат високого артеріального тиску (гіпертонії) було визначено за допомогою медичних записів.

По-перше, дослідники визначали взаємозв'язок між шляхом застосування гормональної терапії, що містить тільки естроген, і ризиком розвитку високого артеріального тиску щонайменше через рік після початку лікування. Вивчали три різні способи введення гормональної терапії: пероральний (пероральний), трансдермальний і вагінальний. Крім того, дослідники оцінили склад використовуваного естрогену та ризик розвитку високого артеріального тиску. Для цього дослідження дослідники переглянули медичні записи осіб, які приймали гормональну терапію, що містить тільки естроген. Двома найпоширенішими формами естрогену, які використовували учасники дослідження, були естрадіол-; синтетична форма естрогену, яка найбільш точно імітує те, що природним чином виробляється в організмі жінки в роки перед менопаузою - і кон'югований кінський естроген,

Аналіз виявив, що:

  • Жінки, які приймали пероральну естрогенну терапію, мали на 14% вищий ризик розвитку високого артеріального тиску порівняно з тими, хто застосовував трансдермальний естроген, і на 19% вищий ризик розвитку високого артеріального тиску порівняно з тими, хто використовував вагінальні естрогенові креми або супозиторії. Після врахування віку сильніший зв’язок спостерігався серед жінок молодше 70 років порівняно з жінками старше 70 років.
  • Порівняно з естрадіолом кон’югований кінський естроген асоціювався з підвищенням ризику розвитку високого артеріального тиску на 8%.
  • Автори відзначили, що прийом естрогену протягом більш тривалого періоду часу або прийом більшої дози був пов’язаний з більшим ризиком високого артеріального тиску. Результати дослідження свідчать про те, що якщо жінка в період менопаузи приймає гормональну терапію, існують різні типи естрогену, які можуть мати менший серцево-судинний ризик.

Середній вік природної менопаузи у жінок у всьому світі становить приблизно 50 років. Поточні дані підтверджують, що початок менопаузальної гормональної терапії на ранніх стадіях може мати переваги для серцево-судинної системи, хоча не на пізніх стадіях менопаузи, згідно із заявою Американської кардіологічної асоціації 2020 року про перехід до менопаузи та ризик серцево-судинних захворювань: наслідки для визначення часу ранньої профілактики. Попередні дослідження показали, що гормональна терапія в період менопаузи може допомогти полегшити симптоми менопаузи, включаючи припливи, нічну пітливість, зміни настрою або порушення сну.


ДЖЕРЕЛО: https://www.news-medical.net/


Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
На Львівщині вперше в країні прооперували ...
Скорочення глобального впливу тягаря онкол ...
Комбінація фітопрепаратів приборкує активн ...
Доступні ліки: відтепер у програмі 59 безо ...
Біоніка та нейропротезування: майбутнє фун ...
Створено чат-бот «Календар здорових україн ...
Проекти вимог до медичних послуг згідно з ...