Рослинна сполука зменшує когнітивний дефіцит у мишачій моделі синдрому Дауна

Дата публікації: 27.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: синдром Дауна, когнітивний дефіцит, апігенін, мишача модель


Згідно з результатами досліджень вчених із Національного інституту охорони здоров’я США, рослинна сполука апігенін зменшує когнітивний дефіцит та розлади пам'яті. Для дослідження науковці використовували мишачу модель синдрому Дауна. 

Апігенін міститься у квітках ромашки, петрушці, селері, м’яті перцевій та цитрусових. Дослідники годували сполукою вагітних мишей, у яких виявляли плоди з характеристиками синдрому Дауна. Також речовину тваринам давали й після народження та протягом дорослішання.

Отримані результати вказують на  можливість того, що лікування, спрямоване на зменшення когнітивних дефіцитів, виявлених у хворих із синдромом Дауна, можна буде пропонувати вагітним жінкам, у яких під час перинатального тестування виявляють плід із цим захворювання. Дослідження опублікували в Американському журналі генетики людини.

Синдром Дауна — це сукупність симптомів, що є наслідком часткової або повної копії хромосоми у 21-й парі. Вважається, що інтелектуальні розлади та порушення розвитку, що супроводжують цей стан, є наслідком затримки росту головного мозку, спричиненої запальним процесом.

Дані про токсичну дію апігеніну не виявили, а результати попередніх досліджень показали, що він має антиоксидантні властивості та впливає на запальний процес. На відміну від багатьох сполук, апігенін всмоктується через плаценту та гематоенцефалічний бар’єр, тобто  клітинний шар, який перешкоджає потраплянню в мозок потенційно шкідливих речовин.

Вчені порівняли новонароджених мишей з ознаками синдрому Дауна, матерів яких не годували апігеніном, і тих, які зазнали дії сполуки. Вони помітили, що друга категорія продемонструвала кращі результати тестувань на різних етапах розвитку та кращі показники просторової й нюхової пам'яті. Дослідження генної активності та рівня білка показали, що у мишей, які отримували апігенін, процеси запалення розвивалися меншою мірою, а також пришвидшувався розвиток кровоносних судин та нервової системи.


Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Оновлені гайдлайни щодо постінсультної реа ...
ВООЗ оновила рекомендації із догляду та лі ...
Всесвітній місяць обізнаності про хворобу ...
Імунні клітини кишечника знижують запаленн ...
Зоряна Скалецька пообіцяла відверту розмов ...
Материнське молоко — найкраща їжа
НЗСУ для первинної ланки