Чоловіки з COVID-19 втричі частіше за жінок потребують інтенсивної терапії

Дата публікації: 14.12.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: інтенсивна терапія, коронавірус, стать

Нещодавно вчені заявили, що чоловіки, інфіковані COVID-19, втричі частіше потребують інтенсивної терапії, ніж жінки. До того ж стало відомо, що вони мають значно вищий ризик померти від вірусу.
Дослідники проаналізували понад 3 мільйони підтверджених випадків захворювання на коронавірус з 46 країн та 44 штатів США, які були зафіксовані з 1 січня по 1 червня 2020 року. Вони виявили, що ризик заразитися SARS-Cov-2 однаковий у жінок та чоловіків, оскільки половина підтверджених випадків – це пацієнти чоловічої статі.
У висновках вчених зазначається, що чоловіків майже втричі частіше, ніж жінок, госпіталізують до відділень інтенсивної терапії, а також вони на 39% частіше помирають від вірусу. "Ці дані можуть допомогти лікарям зрозуміти, що стать є фактором ризику важкого перебігу захворювання",  стверджує співавтор дослідження Кейт Вебб.
«У багатьох роботах стать є малозначною змінною, тому такі результати нагадують, що це важливий фактор, який треба враховувати для вивчення захворювання», – сказав дослідник Кейптаунського університету. «Тенденція є загальносвітовою, крім кількох винятків, і здебільшого вона зводиться до біологічних відмінностей».
«Раніше повідомлялося про відмінності між статями як у вродженому, так і в набутому імунітеті, і це може пояснювати те, що часто жінки легше переносять COVID-19», - заявили автори. Вони природньо виробляють більше білків інтерферону I типу, які обмежують аномальну імунну відповідь, відому як цитокіновий шторм, яка, як вважається, відіграє вагому роль у розвитку важких форм COVID-19.
Вплив гормону естрадіолу також може допомагати жінкам захищатися від важких форм вірусу, оскільки він посилює реакцію Т-лімфоцитів та збільшує вироблення антитіл. «Натомість чоловічий статевий гормон тестостерон пригнічує імунну систему», — зазначили вчені.
Автори акцентують увагу на тому, що отримані висновки можуть мати значення для створення майбутніх вакцин. Вебб зазначила, що у випадку попередніх щеплень від інших інфекцій було помічено різницю у відповіді між жінками та чоловіками.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
МОЗ України розробило новий законопроект п ...
Максим Степанов: МОЗ підготувало законопро ...
Стопи: новий симптом COVID-19?
Відмова від вакцинації – у десятці глобаль ...
Діабет і еректильна дисфункція можуть бути ...
Таємниці жіночої фізіології
Південнокорейські вчені виділили 38 антиті ...