Когнітивні розлади пов’язані з підвищеним ризиком тяжкого перебігу COVID-19

Дата публікації: 30.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: деменція, COVID-19, когнітивні розлади, TMPRSS2


Згідно з результатами досліджень вчених з Університету штату Джорджія, деменція та інші когнітивні розлади зараз, ймовірно, є факторами ризику розвитку тяжкого перебігу захворювання COVID-19. 

Отримані дані підкреслюють необхідність особливого догляду під час пандемії за групами людей із такими станами.

У сліпому дослідженні науковці проаналізували інформацію про майже 1000 різних захворювань та два специфічні гени, щоб порівняти профілі здоров'я пацієнтів із COVID-19 із тими, чий тест виявився негативним, шукаючи спільні характеристики у заражених осіб.

Дослідження, в якому взяло участь понад 500 000 учасників, було  опубліковане в інтернет-виданні "Brain, Behavior and Immunity" та базувалося на даних Британського біобанку. Вчені досліджували роль генетичної схильності та впливу довкілля у розвитку захворювання.

Починаючи з березня, Британський біобанк почав повідомляти про статус учасників щодо захворюваності на COVID-19. Команда факультету генетики Швейцарського коледжу Франкліна, яку очолює доцент Кайсьонґ Є та його стажист Цзінчі Чжоу, негайно додали інформацію про статус COVID-19 у пацієнтів до електронних даних про здоров'я.

"Ми обрали підхід без гіпотез, тож встановили, що найбільш статистично значущими є когнітивні розлади та діабет ІІ типу в пацієнтів. Зараз ми не розуміємо механізмів цих зв’язків, проте можемо впевнено стверджувати, що ці захворювання частіше виявляють у пацієнтів з COVID-19", — сказав Є, головний автор дослідження. 

Аналізуючи генетичні фактори, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 для певних осіб, команда зосередилася на двох генах, що кодують рецептори ACE2 і TPMPRSS2, які, як відомо, мають вирішальне значення для проникнення вірусу в клітини людини.

"Досліджуючи ген рецептора TMPRSS2, ми виявили, що конкретна генетична варіація частіше буває у пацієнтів із COVID-19", — повідомив Є. Вчений додав, що хоча відкриття було на той час новим, команда переконана, що зараз зібрано більше даних про фактори генетичної схильності хворих, ніж навіть три місяці тому.

Дослідницька група також виявила, що деякі варіації генів, пов'язані з інфекцією SARS-CoV-2, можуть супроводжувати тяжкий перебіг COVID-19, який вимагає госпіталізації. З моменту початку досліджень, навесні 2020 року, група Є продовжувала свою попередню роботу та спілкувалася з колегами з усього світу, щоб поповнити загальний обсяг знань про хворобу.

"Спільна робота над одним захворюванням зближує наукове середовище з усього світу. Це по-справжньому демонструє силу науки", — додав Є. "Те, що робить моя група, — насправді просто масштабний аналіз даних, але вчені атакують COVID-19 з усіх боків: від розробки вакцин до досліджень на пацієнтах, і це дуже швидко просуває нас вперед у боротьбі з пандемією".

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Вчені навчилися активувати макрофаги проти ...
МОЗ України: інформація про залишки ліків ...
Україна розпочинає клінічні дослідження пр ...
Всесвітній місяць обізнаності про хворобу ...
Збільшення інвестицій у психічне здоров'я
Десятки неонкологічних препаратів можуть у ...
Кров Dantu та малярія