Стопи: новий симптом COVID-19?

Дата публікації: 25.04.2020

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: захворюваність, симптоми, коронавірус, стопи

Медики вважають, що виявили новий симптом, який може бути повязаний із COVID-19Фахівці-дерматологи зі всього світу попереджають про нову потенційну ознаку вірусу, якій раніше не приділяли достатньої уваги висипи на стопах.

Це явище вже отримало назву «коронавірусні ноги». Найчастіше такий симптом спостерігається у дітей та підлітків, але також випадки висипу зафіксували й у дорослих.

Медики зазначають, що висип характеризується червонувато-синім забарвленням кінцівок та нагадує безмікробне запалення шкіри, подібне до того, що виникає при переохолодженні. При цьому найчастіше висипання з'являються на пальцях ніг, проте іноді висип може спостерігатись і на інших частинах тіла, наприклад пальцях рук.

Перші повідомлення про характерний висип, що виникає у дітей із COVID-19, почали надходити з Італії, проте наразі симптом «коронавірусних ніг» зафіксовано також у хворих на COVID-19 в Іспанії, Франції та США. Італійські лікарі повідомляють, що цей симптом наявний у кожного п'ятого госпіталізованого.

Лікарі не можуть запевняти, що характерний висип дійсно є ознакою коронавірусу, проте рекомендують колегам та людям звертати увагу на плями на ногах, як на можливий ранній симптом COVID-19.

Дон Вахезі, дитячий ревматолог, у своєму твітері закликає:

“Будь ласка, будьте уважні до шкірних проявів COVID-19. Фіолетово-червоні пухирці (папули) на пальцях та пальцях ніг, які нагадують ознаки обмороження. Інших симптомів може не бути. Спостерігається у молодих пацієнтів“, – зазначає лікар.


Дізнавайтесь багато потрібної практичної інформації щодо питань інфекційного контролю, зокрема з огляду на пандемію коронавірусної інфекції в новому навчальному курсі «COVID-19: Заходи з інфекційного контролю» від лікаря-епідеміолога, голови ГО «Інфекційний контроль в Україні», керівника Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Андрія Александріна. За цей курс Ви отримуєте Диплом Accemedin.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Нестерпний і нещадний
Програма медичних гарантій-2021: розпочато ...
Наукові дані про ендометріоз – недооцінену ...
Синдром хронічної втоми і підгострі наслід ...
У пацієнтів із COVID-19 може розвинутися з ...
Зміни в протоколі лікування COVID-19
Винайшли капсули, які роблять ін’єкції інс ...