Колхіцин у пацієнтів з ішемічною хворобою серця

Дата публікації: 12.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: інфаркт міокарда, ІХС, колхіцин

Дослідження показало, що протизапальний ефект колхіцину знижує ризик серцево-судинних подій у пацієнтів з хронічною ішемічною хворобою серця.

Попри зміну способу життя та зменшення факторів ризику, пацієнти з хронічною ішемічною хворобою серця мають високий ризик гострих серцево-судинних подій.

У рандомізованому контрольованому подвійному сліпому дослідженні вчені призначали пацієнтам із хронічною ішемічною хворобою серця 0,5 мг колхіцину один раз на день протягом місяця. Інша група пацієнтів — отримувала плацебо.

Кохіцин – засіб, який має виражений протизапальнийефект і доволі часто застосовується у разі подагри.

Первинною кінцевою точкою була комбінація серцево-судинної смерті, спонтанного (непроцедурного) інфаркту міокарда та ішемічного інсульту.

Вторинною точкою були окремо смерть від серцево-судинних захворювань, спонтанний інфаркт міокарда та ішемічний інсульт.

У дослідженні взяло участь 5522 пацієнта віком від 35 до 82 років. Із них — 2762 отримували колхіцин, а 2760 — плацебо. Тривалість спостереження становила 28,6 місяців.

Результати

Первинна кінцева подія спостерігалась у 187 пацієнтів (6,8%) у групі колхіцину та у 264 пацієнтів (9,6%) у групі плацебо (захворюваність 2,5 проти 3,6 подій на 100 людино-років; коефіцієнт ризику, 0,69; 95% довірчий інтервал від 0,57 до 0,83; Р <0,001). Ключова вторинна кінцева подія спостерігалась у 115 пацієнтів (4,2%) у групі, що приймала колхіцин, та у 157 пацієнтів (5,7%) у групі плацебо (частота захворювання - 1,5 проти 2,1 події на 100 людино-років; коефіцієнт ризику 0,72; 95% ДІ, від 0,57 до 0,92; Р = 0,007).

Частота випадків спонтанного інфаркту міокарда, серцево-судинної смерті була значно нижчою у разі застосуванні колхіцину, ніж у разі плацебо. 

Частота смертності від не серцево-судинних причин була вищою в групі колхіцину, ніж у групі плацебо (частота захворювання — 0,7 проти 0,5 події на 100 людино-років; коефіцієнт ризику 1,51; 95% ДІ 0,99-2,31).

Висновки

У рандомізованому дослідженні, в якому брали участь пацієнти з хронічною ішемічною хворобою серця, ризик серцево-судинних подій був значно нижчим серед тих, хто отримував 0,5 мг колхіцину один раз на день протягом місяця, ніж серед тих, хто отримував плацебо.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Рослинна сполука зменшує когнітивний дефіц ...
Україна долучилась до 62 сесії Комісії ООН ...
Експериментальна вакцина проти ВІЛ успішно ...
Новини про «забутий рак»
Ніколи не пізно: екскурці мають нижчий риз ...
ВООЗ: антитіла до COVID-19 не свідчать про ...
Таємниці жіночої фізіології