Ракові клітини молочної залози «харчуються» ліпідами з крові

Дата публікації: 21.12.2019

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: рак, новини медицини, наукові дослідження, ліпіди, ліпопротеїни, ракові клітини

Нові дослідження показали, що харчовий раціон із високим вмістом жиру та ожиріння збільшують ризик виникнення раку молочної залози та погіршують результати і прогноз пацієнтів із раком молочної залози.

Команда дослідників із Дартмутського центру раку (Dartmouth та Dartmouth-Hitchcock Norris Cotton Cancer Center) на чолі з Вільямом Кайнлоу намагалася зрозуміти, як жири з харчового раціону можуть впливати на ракові клітини молочної залози.

У новому дослідженні вчені виявили: крім того, що клітини пухлини можуть утворювати нові жири для розмноження, вони ще й можуть поглинати велику кількість жиру з аполіпопротеїнів, які циркулюють у крові, і я зв'язуються з поверхнею ракової клітини і проникають всередину за допомогою нового механізму, який раніше не був описаний. Це забезпечує великий запас жиру, який сприяє проліферації.

«Ми попередньо показали, що жирові частинки в крові можуть посилити ріст ракових клітин молочної залози, – сказав Кайнлоу. – Наша нова робота демонструє, що ці клітини можуть поглинати велику кількість готового жиру з крові, використовуючи механізм ендоцитозу ліпопротеїнів. Це призводить до метаболічного перепрограмування клітин, щоб вони могли скористатися цим «безкоштовним обідом», і виявляє прямий зв’язок між жиром харчового раціону та біологією ракових клітин».

Багато літератури, наукових та фармацевтичних зусиль зараз сфокусовані на регулюванні процесів синтезу нових жирів раковими клітинами, щоб враховувати їх в терапії.

Як зазначив Кайнлоу, дослідження показує, що ракові клітини молочної залози можуть уникати впливу препаратів, які інгібують синтез жиру, поглинаючи більше екзогенних жирових частинок.

Наступна публікація команди детально розповість про вплив раціону з високим вмістом жиру на біологію раку молочної залози in vivo, використовуючи моделі мишей.

Висновки дослідження «Ендоцитоз ліпопротеїдів дуже низької щільності: несподіваний механізм здобування ліпідів раковими клітинами молочної залози» нещодавно опубліковані в «Journal of Lipid Research».  

ДЖЕРЕЛО

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Стійкість до антибіотиків - зростаюча загр ...
Гіпертермія посилює здатність імунних кліт ...
Протитуберкульозна вакцина пов’язана з ниж ...
Дані про щеплення вноситимуться до ЕСОЗ — ...
Вчені: зв’язок між червоним м’ясом та серц ...
Препарат псилоцибіну не викликав побічних ...
ВООЗ: Європа все ще перебуває на порозі шт ...