Ходьба і рух сприяють грі мозку і роботі думок

Дата публікації: 03.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: Всесвітній день ходьби, World Walking Day, здоровий спосіб життя


"Ходьба і рух сприяють грі мозку і роботі думок"

Цей вислів Жана-Жака Руссо підтверджено науковцями. Всесвітній день ходьби (World Walking Day) проходить у перші вихідні жовтня з метою зробити ходьбу важливою звичкою для покращення здоров'я і якості життя. 

Якщо доросла людина зменшить щоденно лише на 10 хвилин час, що зазвичай проводить сидячи або лежачи, це позитивно вплине на рівень інсуліну, ліпідів і глюкози в крові, а також на індекс маси тіла.  

     • Люди середнього віку, які проходили найбільшу кількість кроків у день у середньому протягом 9 років, мали на 43% менший ризик розвитку діабету і на 31% — нижчий ризик високого артеріального тиску порівняно з тими, хто мало рухався. Про це свідчать дослідження науковців з Американської асоціації серця.

     • Також дослідники з Американської асоціації серця виявили, що збільшення кількості кроків на 1000 за день призводить до зниження ризику ожиріння у жінок на 13%.

     • Фізична активність допомагає підліткам позитивно справлятися з проблемами, знижує агресивність, депресію і тривогу, сприяє покращенню успішності в школі. 

     • Прогулянки на свіжому повітрі та інші приємні заняття можуть знизити  артеріальний тиск у літніх людей, які доглядають за подружжям з хворобою Альцгеймера. Такі висновки зробили фахівці з American Psychosomatic Society (APS).


Користь від ходьби варіює залежно від типу середовища, в якому людина ходить. Численні дослідження ISGlobal (Barcelona Institute for Global Health) виявили переваги для здоров'я, пов'язані з прогулянками у парках, скверах, лісі порівняно з заняттями у залі або ходьбою вулицями міст. У людей похилого віку, хто гуляє на природі: нижчий ризик ожиріння, поліпшення здатності приділяти увагу дітям, повільніше погіршення фізичного стану. Сині простори (ділянки біля водойм або фонтанів) — сприятливі для покращення психічного здоров'я. 

Велике значення має взуття для ходьби. Носок більшості взуття, особливо сучасних кросівок, злегка вигнутий вгору. Це утворює певний кут між горизональною поверхнею підлоги та власне загнутою догори передньою частиною взуття. Хоча ця крива, так звана «пружина пальця» ноги (toe spring), робить ходьбу комфортнішою, вона також може послабити ступні і потенційно відкрити їх для деяких поширених (і хворобливих) проблем: 

     • Збільшення вигину «пружини пальця» (toe spring) зменшує силу, що доводиться докладати нозі всередині взуття для відштовхування від землі під час ходьби. 

     • Це означає, що м'язи стопи виконують менше роботи.

     • Через зменшення навантаження на м’язи — зменшиться їхня витривалість.

Така потенційна слабкість може зробити людей більш сприйнятливими до таких захворювань, як, наприклад, підошовний фасціїт. Тому вчені Гарвардського університету й далі продовжують свої дослідження щодо біомеханічного впливу кута «пружин пальців» на функцію стопи.


Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує 150 хвилин фізичної активності низької інтенсивності на тиждень. Ходьбу визнано найпоширенішим видом зміцнення здоров’я завдяки доступності і відсутності потреби фінансових затрат. Пандемія COVID-19 приголомшила наше суспільство, масовий спорт, системи охорони здоров'я, уряди в усьому світі. Міжнародна асоціації спорту для всіх (TAFISA) закликає взяти участь у всесвітній 24-годинній прогулянці. Кожен крок — важливий. Він допомагає тілу і душі!


Про вплив фізичної активності на здоров’я можна почитати тут: 

Вплив фізичної активності на психічне здоров’я

Фізична активність та захворюваність

Про щоденну рухову активність дітей та підлітків

Фізична активність хворих на бронхіальну астму залежно від контрольованості захворювання

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Відчуття щастя може захистити від тяжких ш ...
МОЗ України оприлюднило для громадського о ...
Штучний інтелект може оптимізувати промене ...
Тільки 6% фактичних інфікувань COVID-19 в ...
Вплив фізичної активності на психічне здор ...
Роль стовбурових клітин у відновленні робо ...
Всесвітній день комара - World Mosquito Da ...