Рада прийняла закон про страхування медиків, хворих на COVID-19

Дата публікації: 07.05.2020

Автори: Офіційний веб-портал Верховної ради України

Ключові слова: законопроект, COVID-19, страхування медиків

 

Законопроект №3376-1 про страхові виплати для медиків, які отримали інвалідність або померли через захворювання на COVID-19 прийнято Верховною Радою за основу та в цілому. За виплати в разі інвалідності або смерті медика через коронавірус проголосувало 340 нардепів.

Законопроект передбачає виплати для медиків, які протягом року отримали групу інвалідності внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу. Виплата буде видаватися за умови, що захворювання пов'язане з виконанням професійних обов'язків, у розмірі не менше 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб - 681 000 грн.

У разі смерті медика, який працював в умовах підвищеного ризику зараження інфекцією, виплата родичам складе 750 прожиткових мінімумів  - 1 702 500 грн.

Також згідно із законопроектом медики, які померли від коронавірусу, будуть прирівняні до загиблих військовослужбовців. Їх сім'ї отримають усі відповідні права та гарантії.

У разі смерті медика, який працював в умовах підвищеного ризику зараження інфекцією, виплата родичам складе 750 прожиткових мінімумів  - 1 702 500 грн.


На сайті Верховної ради опубліковано перелік внесених змін: "Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей"

Законом встановлено, що «Держава забезпечує страхові виплати в таких розмірах медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров'я:

1) у разі встановлення групи інвалідності протягом 1 (одного) календарного року, що настала внаслідок захворювання короновірусною хворобою (COVID-19), за умови, що таке захворювання пов'язане з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження - залежно від встановленої працівнику групи інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності, але не менше, ніж 300-кратному розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;

2) у разі смерті працівника - у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Розмір та порядок здійснення страхових виплат, передбачених пунктом 1 частини третьої цієї статті, визначається Кабінетом Міністрів України.

У разі настання обставин, передбачених пунктом 1 частини третьої цієї статті, страхова виплата призначається і виплачується працівникові протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату.

У разі настання обставин, передбачених пунктом 2 частини третьої цієї статті, страхова виплата призначається і виплачується разово та в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям померлого працівника протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату. Члени сім’ї та батьки померлого працівника визначаються відповідно до Сімейного кодексу України.

У разі настання обставин, передбачених пунктом 2 частини третьої цієї статті, під час дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), медичний працівник, смерть якого настала внаслідок  інфікування коронавірусною хворобою (COVID-19), прирівнюється за своїм статусом до військовослужбовця, який проходив військову службу, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби. Члени сім’ї такого працівника, його батьки та утриманці користуються усіма правами та гарантіями,  передбаченими законодавством України для членів сім’ї, батьків та утриманців військовослужбовців, які проходили військову службу та смерть яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби з урахуванням положень цього Закону.»

Відповідні зміни внесено до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Законом також встановлено, що «у разі залучення до боротьби з коронавірусною хворобою COVID - 19 державними і комунальними закладами охорони здоров’я студентів-медиків старших курсів (5і 6 курс) та інтернів, допущених до роботи відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю на таких студентів-медиків та інтернів поширюється в повному обсязі дія частин другої - шостої цієї статті».

Дія цього Закону поширюється на всі випадки інфікування або смерті внаслідок інфікування коронавірусною хворобою (COVID-19) медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, державних наукових установ, які виконували професійні обов'язки в умовах підвищеного ризику зараження коронавірусною хворобою (COVID-19), що мали місце з моменту встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Проект Закону зареєстровано за №3376-1.

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
МКХ-10 vs МКХ-11: зміни у класі F. Частина ...
Поговоримо про лімфому
Телемедицину почнуть впроваджувати в сільс ...
4 кроки МОЗ у подоланні корупції
Тепер офіційно: функції керівника медзакла ...
Нобелівську премію з фізіології та медицин ...
Передова технологія «підсвічування» клітин ...