Піклування про себе — безпека для оточення

Дата публікації: 23.07.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: Піклування про себе, День дбайливого ставлення до себе


24 липня — Міжнародний день дбайливого ставлення до себе (International Self-Care Day). Заходи, що проводяться цього дня, спрямовані на підвищення важливості впровадження програм заохочування здорового способу життя, просування свідомого піклування про стан свого організму як життєво важливої основи здоров'я.

7-го липня Американська кардіологічна асоціація, Американська діабетична асоціація, ініціативна група «Знай діабет напам’ять» (OnePoll for Know Diabetes) представили результати спільного опитування 2000 дорослих американців щодо впливу пандемії COVID-19 їхні життя, сім’ю, здоров’я, стосунки з друзями:
 •  7 з 10 дорослих американців побоюються, що поганий стан здоров'я не дозволить їм виконати все, що вони хотіли б зробити в житті.
 •  Респонденти з діабетом 2 типу, серцево-судинними захворюваннями, інсультом, мають проблеми зі здоров'ям відчувають тривогу частіше (89%, 90% і 87% відповідно) порівняно з тими, хто не має таких проблем (58%).
 •  65% респондентів стурбовані тим, що їхні близькі через погіршення здоров’я не зможуть розділити з ними різні важливі життєві моменти.
 •  Найбільше занепокоєння виявилося у міленіумів (вік 24-39) і покоління X (вік 40-55) — 73% і 69% відповідно, порівняно з 59% покоління Z (вік 18-23) і 58% бебі-бумерів (вік 56+).
 •  Респонденти покоління Z не лише турбуються про своє здоров'я, а й про те, чого вони прагнуть досягти у житті (75%).
 •  Рівень занепокоєння у народжених протягом демографічного вибуху, найменший (63%). За звітами — 68%, порівняно з 34% у покоління Z, 48% у міленіумів та 65% для покоління X.
 •  Пандемія COVID-19 змінила думки про повсякденні моменти життя і бачення свого досвіду спілкування з іншими.
 •  8 з 10 респондентів відзначили: пандемія зробила особливими звичайні моменти перебування поруч із близькими.
 •  85% опитаних зазначили, що відчували вдячність за вимушену можливість більше часу провести поряд із близькою людиною.
Роберт Г. Екель (Robert H. Eckel), доктор медицини, президент Американської Діабетичної Асоціації, ендокринолог Медичного факультету Університету Колорадо, підкреслив важливість доступності медичної допомоги і висловив стурбованість щодо того, що багато пацієнтів скасовували або відкладали черговий візит до лікаря через пандемію. Для повноцінного життя після пандемії COVID-19, Роберт Г. Екель радить відновити відвідування лікарів, перевірити показники свого організму. 

3-го липня The Conversation опублікував інтерв’ю з Вільямом Шаффнером (William Schaffner) — одним із провідних експертів з інфекційних  захворювань, професором медицини Медичного центру Університету Вандербільта (Vanderbilt University Medical Center). William Schaffner відповів на кілька запитань щодо відчуття власної безпеки напередодні святкування в умовах пандемії. Поради прості:
 • Не нехтувати маскою.
 • Дотримуватися дистанції.
 • Уникати групових зборів.
Не потрібно бути ідеальним, але все, що людина може зробити, підвищує рівень комфорту, почуття безпеки, знижує ризик інфікування.
Професор Вільям Шаффнер порівняв відмову від маски для обличчя з відмовою зупинитися на червоне світло світлофора. Адже той, хто нехтує червоним світлом, ризикує створити аварійну ситуацію і загрожує не лише собі.

Дії людини справді впливають на всіх людей навколо.

У нашому суспільстві існує давня традиція, юридична, філософська і релігійна, в якій мовиться, що людина має бути обмеженою у власних схильностях. Подбати про власну безпеку у часи пандемії — подбати про оточення.

Піклування про себе — це звичка і культура на все життя. Це практика людей, які дбають про своє здоров'я, ґрунтуючись на наявних знаннях та інформації. Це процес прийняття рішень, що дає можливість ефективно і зручно зберегти здоров'я своє та оточення

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Щодо призначення заступників міністрів МОЗ
Перший трансплантований пеніс із калиткою ...
Всесвітня організація охорони здоров’я опу ...
Чоловіки з COVID-19 втричі частіше за жіно ...
Про НСЗУ
Рослинна сполука зменшує когнітивний дефіц ...
Подаруйте собі гарний настрій