Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302»

Дата публікації: 03.12.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи «Аксемедін»

Ключові слова: безперервний професійний розвиток, БПР, постанова, зміни

У 2018 році Кабінет Міністрів України опублікував важливий документ: Постанову «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я» від 28 березня 2018 р. № 302. 

Цей документ визначає основні організаційні засади безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я. Ознайомитися з Постановою можна тут.

У листопаді 2020 року вийшов Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302.» У цьому проєкті детальніше йдеться про щорічну необхідну кількість балів БПР, описані всі заходи та критерії до них, які можуть надавати бали БПР, введене нове поняття «Адміністратор системи» та описані детальні вимоги до провайдерів безперервного професійного розвитку.

Метою розробки проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302» (далі – проєкт акта) є врегулювання системи та реалізація концепції безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я. Встановлено, що Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників, яке викладається у новій редакції проєктом акта, визначає основні засади здійснення безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників, до яких належать: лікарі, провізори, молодші спеціалісти з медичною освітою (далі – фахівці у сфері охорони здоров’я).

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 302 затверджено Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я (далі – Положення). Пунктом 17 Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку медичної освіти в Україні на 2019-2021 роки, схваленому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 674-р, передбачено нормативно-правове регулювання здійснення безперервного професійного розвитку. Згідно з пунктом 6 Положення вимоги до заходів безперервного професійного розвитку затверджуються МОЗ. Пунктом 9 Положення передбачено, що вимоги до організаторів (провайдерів) заходів безперервного професійного розвитку, порядок та умови внесення їх до реєстру організаторів (провайдерів) затверджує МОЗ. Відповідно до пункту 10 Положення з 1 липня 2020 року бали безперервного професійного розвитку за заходи, проведені в Україні, нараховуються виключно за заходи організаторів (провайдерів), що зареєстровані агенцією з питань безперервного професійного розвитку або міжнародними асоціаціями у сфері безперервного професійного розвитку/безперервної медичної освіти відповідно до переліку таких асоціацій, затвердженого МОЗ. З метою ефективного нормативного врегулювання вищевикладених завдань та приведення у відповідність у зв’язку зі змінами в законодавстві внаслідок встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Положення викладається у новій редакції.

Проєктом акта викладається у новій редакції Положення та вступна і постановляюча частини постанови. Проєктом акта передбачено:

поняття заходів безперервного професійного розвитку, їхній перелік та визначення (майстер-клас, симуляційний тренінг чи тренінг з опанування практичними навичками, програма медичного стажування, тренінг, семінар (воркшоп), фахова (тематична) школа, цикл тематичного удосконалення в закладах (на факультетах) післядипломної освіти, конгрес, симпозіум, науковопрактична конференція, з’їзд); встановлюються вимоги до заходів безперервного професійного розвитку; форми, у яких вони можуть проводитись (очного навчального заходу, електронного навчання та комбінованого навчання); 

вимоги до провайдерів безперервного професійного розвитку; 

умови включення та виключення з переліку провайдерів та заходів безперервного професійного розвитку; 

МОЗ визначає адміністратора системи. Адміністратор системи забезпечує (організовує) технічну підтримку системи, обробку та аналіз внесених відомостей, збереження та захист даних, що містяться у системі, забезпечення доступу до системи фахівців в сфері охорони здоров’я, провайдерів, органів державної влади в межах визначених законодавством; 

• строк 1 липня 2020 року для нарахування балів безперервного професійного розвитку виключено

• Проєктом також передбачено, що Положення про систему безперервного професійного медичних та фармацевтичних працівників для провізорів та молодших спеціалістів з медичною освітою застосовуються за 1 січня 2022 року.


Детальніше зі змінами можна ознайомитися тут.

Ознайомитися з Пояснювальною запискою до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 302» Ви можете тут.

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Що передбачає новий проєкт постанови про с ...
Важливість охорони навколишнього світу
Вчені: дефіцит вітаміну D у немовлят підви ...
Інфографіка: міжнародні агенції з акредита ...
Першу високоефективну вакцину проти малярі ...
У жінок, які отримують пероральну естроген ...
Штучний інтелект може бути використаний у ...