Зміни в протоколі лікування COVID-19

Дата публікації: 12.11.2020

Автори: Редакція платформи "Аксемедін" , Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: МОЗ, протокол, COVID-19, коронавірусна інфекція


11 листопада МОЗ України внесло зміни до протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)»!

Що змінилось та що нового у протоколі №2583?

Редакція платформи «Аксемедін» підготувала для короткий опис змін згідно з оновленим протоколом.

Тяжкість перебігу

У разі  підтвердженої інфекції COVID-19 із середньотяжким перебігом не рекомендовано використовувати кортикостероїди для лікування  пацієнтів, які не потребують кисневої підтримки. Також необхідно зазначити, що протимікробні засоби протипоказані та призначаються виключно за наявності лабораторно підтвердженої супутньої бактеріальної інфекції або у разі обґрунтованої підозри на неї.

Хочемо акцентувати увагу лікарів, які ведуть пацієнтів із коронавірусною інфекцією середнього ступеня тяжкості амбулаторно, рекомендувати хворим перебувати в положенні «лежачи на животі», оскільки це допомагає розкрити альвеоли, що спалися, та підвищити рівень насиченості крові киснем.

Для пацієнтів середнього ступеня тяжкості, що належать до груп ризику прогресування до тяжкого або критичного перебігу захворювання та мають ознаки пневмонії рекомендовано застосовувати ремдесивір. Дозування у перший день - навантажувальна доза 200 мг один раз на добу (в/в протягом 30-120 хв), з другого дня - підтримуюча доза 100 мг один раз на добу (в/в 12 протягом 30-120 хв). Тривалість лікування – 5 днів, як у разі тяжкого перебігу COVID-19 згідно із попереднім протоколом лікування.

Моноклональні антитіла

У новому протоколі МОЗ чітко зазначено показання до призначення тоцилізумабу, а саме:

  •          інтерстиціальна пневмонія з гострою дихальною недостатністю,
  •          прогресуюча дихальна недостатність,
  •          потреба підключення до неінвазивної або інвазивної вентиляції,
  •          наявність позалегеневих уражень органів.
  •          перебіг захворювання більше двох тижнів (14 днів);
  •          в анамнезі алергічна реакція на кров або продукти плазми;
  •          встановлений дефіцит IgA;
  •          клінічні стани, за яких надходження додаткового внутрішньосудинного об’єму може бути шкідливим для пацієнта (наприклад, декомпенсована застійна СН).

Підвищення рівня C-реактивного білка, D-димеру та феритину корелює з підвищенням рівня IL-6 та поганим результатом у пацієнтів з тяжкою інфекцією COVID-19. Якщо визначити рівень IL-6 неможливо, рекомендовано розглянути введення тоцилізумабу у хворих із прогресуючим тяжким перебігом захворювання та показником C-реактивного білка, який зростає.

Тоцилізумаб призначають не раніше 7-го дня від початку клінічних симптомів або з урахуванням рентгенологічних змін.

Плазма реконвалесцентів

У новому протоколі рекомендується використання плазми реконвалесцентів, яка містить нейтралізуючі антитіла класу IgG проти SARS-CoV-2 у високих титрах. Оптимальним є введення плазми на початку захворювання (до появи антитіл), найбільш ефективно - в перші 72 години від появи перших клінічних симптомів. Разова доза плазми, що підлягає трансфузії, повинна становити 200 мл, але може бути і більшою (до 500 мл).

Протипоказання до застосування реконвалесцентної плазми:

З метою уникнення ризику розвитку гострого пострансфузійного ураження легень потрібно надавати перевагу використанню плазми, забраної від донорів-чоловіків або донорів-жінок, які ніколи не були вагітними (враховуючи аборти).

Однак, натепер застосування реконвалесцентної плазми може відбуватися в умовах організованого рандомізованого контрольованого клінічного дослідження або протокольного обсерваційного дослідження.

Мультисистемний запальний синдром у разі COVID-19 у дітей та підлітків

Мультисистемний запальний синдром у дітей та підлітків є рідкісним ускладненням коронавірусної хвороби (COVID-19). Детальніше про нього ви можете дізнатись у нашій статті.

Оновлений протокол тут:

«Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» 

ДЖЕРЕЛО

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
МКХ-10 vs МКХ-11: зміни у класі F. Частина ...
Нові 558 генетичних варіантів ЦД 2 типу
Вчені: дефіцит вітаміну D у немовлят підви ...
Світ світлий, бережіть зір!
Врятувати за 90 секунд?
Виявлено зв’язок між вживанням селену і од ...
Уряд ухвалив розподіл коштів на первинну м ...