Винайдена вакцина від вірусу Зіка

Дата публікації: 20.12.2018

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: вірус Зіка, мікроцефалія, спалах вірусу, розвиток мозку плоду

Вчені з інституту KU Leuven Rega в Бельгії розробили нову вакцину проти вірусу Зіка. Ця вакцина призначена для запобігання мікроцефалії та іншим серйозним захворюванням у ненароджених дітей.

Спалах вірусу Зіка у 2015-16 роках у Латинській Америці вразив увесь світ.


«Вірус Зіка передається тигровими комарами, і в більшості випадків у пацієнтів немає жодних симптомів захворювання або тільки його легкі прояви, — каже професор Йохан Нейтс. — Але якщо вірусом заражається вагітна жінка, це може вплинути на розвиток мозку плоду та призвести до мікроцефалії, коли розмір голови дитини набагато менше норми, а також до психічних та інших серйозних проблем зі здоров’ям».


Нині активність вірусу Зіка в Латинській Америці під контролем. Проте в інших районах із тигровими комарами в будь-який момент може статися новий спалах захворювання. Тому вчені всього світу шукають ефективний захист від нього.

Професор Нейтс, доктор Кай Даллмейер і їхня команда розробили вакцину проти хвороби.

«Для цього ми використовували вакцину проти жовтої лихоманки. Вірус жовтої лихоманки тісно пов’язаний із вірусом Зіка і передається тими самими комарами. Вакцина дуже безпечна і забезпечує довічний захист», — говорить доктор Даллмейер.

«Ми замінили частину генетичної інформації у вакцині проти жовтої лихоманки відповідним кодом вірусу Зіка. Для створення вакцини ми використовували нову технологію, розроблену раніше в нашій лабораторії, яка дає змогу виробляти вакцину в ферментерах, а не в запліднених курячих яйцях. Інша важлива перевага полягає в тому, що вакцина залишається стабільною навіть за високих температур. Це її відмінність від вакцин, призначених для використання в тропічних та субтропічних місцевостях», — додає дослідник.

Важлива перевага полягає в тому, що вакцина залишається стабільною навіть за високих температур

Вчені пояснили, що разом з Університетом Льєжа досліджували ефективність згаданої вакцини у вагітних мишей. Препарат вводили у плаценту. Мишенята від вакцинованих самиць розвивалися нормально, вірус не виявляли ні в їхньому мозку, ні в інших органах.

Дослідники мають намір продовжити розроблення вакцини, щоб її можна було використати для щеплення населення від вірусу Зіка.

ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Спалювання жиру під час вправ покращує тол ...
Доступне медичне страхування — наступний е ...
У Стенфорді створили імплантат для поверне ...
Екстрене засідання ВООЗ: вірус у Китаї мож ...
Метформін у США запідозрили у провокуванні ...
Рак можна буде лікувати за допомогою стовб ...
В Європі стурбовані збільшенням числа діте ...