Дані про щеплення вноситимуться до ЕСОЗ — «Карту профілактичних щеплень» писати не треба

Дата публікації: 03.03.2021

Автори: Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: вакцинація, есоз, електронна система охорони здоров’я, Проєкт Наказу, форма 063/о «Карта профілактичних щеплень», ЕСОЗ


1 березня 2021 року МОЗ України на офіційному сайті опублікувало Проєкт Наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України» (далі — Проєкт) щодо формування Міжнародних свідоцтв про вакцинацію або профілактику в електронному вигляді з можливістю їхнього подальшого друку.


Як прокоментовано у Пояснювальній записці до Проєкту, мета змін, що передбачені Проєктом:


забезпечення наявності та повноти медичних даних пацієнтів про імунізацію в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).


Пропонується покрити за допомогою ЕСОЗ потреби щодо збору та обробки інформації під час впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках.


Проєктом передбачено наступні зміни:


• Форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень» (форма 063/о) не ведеться закладами охорони здоров’я та фізичними особами-підприємцями, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, якими внесено медичні записи про вакцинацію (щеплення, імунізацію) до Реєстру медичних записів, записів про направлення та виписання рецептів в електронній системі охорони здоров’я.


• Довідка про проведені щеплення за формою № 063/о, завірена підписом та печаткою лікаря, видається на руки пацієнтові за його проханням (на прохання його законного представника). 


• Для отримання висновку флюорографічного обстеження пацієнта та копії форми первинної облікової документації № 100/о «Висновок судово-психіатричного експерта № ____» у спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги, керівник спеціального закладу з надання психіатричної допомоги (СЗНПД) має право звернутись до відповідних закладів охорони здоров'я.


• У разі відсутності можливості реєстрації пацієнта в Реєстрі (пацієнт без свідомості, новонароджені, особа без документів, що посвідчують особу, пацієнт, з причин, обумовлених його станом, не надав відомостей щодо себе) дані про пацієнта до Реєстру дозволено вносити як на зареєстрованого неідентифікованого пацієнта.


Операторам, які уклали з адміністратором договір про підключення електронних медичних інформаційних систем до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, рекомендовано впровадити відповідний функціонал.


Ведення медичних даних про вакцинацію (щеплення, імунізацію) в електронній системі охорони здоров’я здійснюватиметься усіма надавачами медичних послуг.


ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Кокранівський огляд підтверджує ефективніс ...
Кібербезпека у практиці пересічного лікаря
Дерево життя – нагадування суспільству про ...
Імунний захист організму сприяє виробленню ...
Максим Степанов: В Україні вперше було зді ...
Коливання рівня глікозильованого гемоглобі ...
Таємниці жіночої фізіології