Чому у немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні, сильніший імунітет: новий погляд на основі результатів нещодавніх досліджень

Дата публікації: 21.01.2021

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: імунітет, Т-клітини, грудне вигодовування


Дані, які отримали вчені Бірмінгемського Університету та Фонду Національної служби охорони здоров’я жінок і дітей Бірмінгема дійшли до нового розуміння біологічних механізмів, що призводять до довгострокових позитивних наслідків грудного вигодовування.

Відомо, що годування грудьми пов’язане з кращим станом здоров’я не тільки у дитинстві, а й впродовж усього дорослого життя. Результати попередніх досліджень показали, що діти, які отримують грудне молоко, менш схильні до розвитку астми, ожиріння та аутоімунних захворювань у майбутньому, порівняно з тими, які харчуються виключно сумішшю.

Однак до цього часу імунні механізми, що відповідають за ці ефекти, були дуже погано вивчені. В рамках нового дослідження науковці вперше виявили, що певний тип імунних клітин, так звані регуляторні Т-клітини, розвивається майже вдвічі сильніше впродовж перших трьох тижнів життя у немовлят, що перебувають на грудному вигодовуванні, ніж у тих, які харчуються з пляшечки. Ці лімфоцити також контролюють імунну відповідь дитини на материнські клітини, передані з грудним молоком, і допомагають зменшити запалення.

До того ж дослідження, яке підтримав Науково-дослідний центр хірургічної реконструкції та мікробіології Національного інституту досліджень здоров’я, показало, що специфічні бактерії під назвою Veillonella та Gemella, які підтримують функцію регуляторних Т-клітин, поширеніші в кишківнику немовлят, що перебувають на грудному вигодовуванні.

Старший автор дослідження Гергелі Толді, науковий співробітник Бірмінгемського Університету та консультант-неонатолог Фонду Національної служби охорони здоров’я жінок і дітей Бірмінгема, зазначає:

"Вплив типу молока на розвиток імунної відповіді раніше не вивчався в перші кілька тижнів життя дитини. Досі, до наших досліджень, значення та рання участь саме цього типу клітин у немовлят на грудному вигодовуванні були невідомі. Ми сподіваємося, що такі важливі нові дані сприятимуть збільшенню рівня грудного вигодовування. Крім того, таке бачення, ймовірно, вплине на оптимізацію складу сумішей з молоком, щоб використовувати ці імунні механізми", – стверджує Толді. "Ми дуже вдячні матерям і немовлятам, які зробили свій внесок у цей проєкт".

Дослідження є кульмінацією унікального трирічного наукового проєкту, що аналізує дані 38 здорових матерів та їхніх здорових немовлят. Невеликі кількості зразків крові та стільця малюків були зібрані після народження в Бірмінгемській жіночій лікарні, а потім ще раз пізніше, коли немовлятам було три тижні. Впродовж дослідження 16 із 38 немовлят (42%) годували виключно грудним молоком, тоді як 9 малюків отримували змішане харчування. Також 13 дітей вигодовували тільки сумішами. 

Дослідники сподіваються на подальше вивчення цього біологічного механізму у хворих та недоношених новонароджених, в яких розвиваються запальні ускладнення.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Лікарі світу за мир
Шрифт Брайля —допомога соціальної інтеграц ...
Як і для чого реорганізовують Охматдит
Раннє введення глютену може запобігти розв ...
Проекти вимог до медичних послуг згідно з ...
Визначення клінічних стратегій для людей і ...
Скільки грошей отримають медзаклади первин ...