Карта поширення ракових клітин в організмі

Дата публікації: 14.12.2020

Автори: Новини медицини і фармації , Відкриті джерела

Ключові слова: рак, метастази

Переважна більшість смертей від раку пояснюється метастазуванням або розростанням пухлин на інші органи. Визначити, чи метастазуватиме рак, було майже неможливо, але якщо це відбувається, його стає важче лікувати через численні локалізації в організмі та стійкість до лікування.

Нова робота команди під керівництвом дослідників Інституту Броуда в Массачусетському технологічному університеті та Гарварді показує ймовірність запобігання метастазуванню раку в людей на моделях тварин. У дослідженні, опублікованому в журналі Nature, науковці з Програми Броуда по боротьбі з раком знайшли, що дальність і напрямок поширення раку залежить від певних генетичних і клінічних факторів. Команда зібрала характеристики метастазування 500 культур клітин раку людини для створення карти метастазів (MetMap), першої карти для зображення поширення раку в організмі. 

Цей матеріал може допомогти вченим виявити нові деталі щодо причин метастазування, чому деякі види раку поширюються агресивніше, ніж інші, та як потенційно уповільнити або зупинити цей смертоносний процес за допомогою нових препаратів від раку.

Вчені позначили кожну з 500 культур клітин раку, що представляють 21 окрему нозологію, унікальними молекулами штрих-коду ДНК, що дозволило їм ідентифікувати та відстежувати ракові клітини. Потім дослідники вводили культури клітин в різних комбінаціях у кровоносне русло мишей.

Дослідники відстежували поширення клітин і через п’ять тижнів збирали зразки мозку, легенів, печінки, нирок та кісток, щоб визначити, які клітинні культури оселилися в якому органі. Команда виявила, що понад 200 клітинних культур вижили та метастазували у мишей. Вони визначили ключові особливості, пов’язані з поширенням пухлини, включно з типом пухлини, місцем її походження та віком пацієнта, з якого були отримані клітини. Дослідники використали цю інформацію для створення MetMap, а також інтерактивного графіка, що показує схильність до метастазування для кожної культури клітин раку.

Щоб продемонструвати цінність свого дослідження, вчені далі вивчали тип раку молочної залози, який, як виявило MetMap, поширювався на мозок. Вони порівняли геноми цих клітинних культур із раком молочної залози, що не метастазував, та визначили ряд відмінностей. Зокрема, вони відзначили, що ключові зміни в ліпідному обміні в клітинах раку молочної залози дозволили їм вижити в мікросередовищі мозку, припускаючи, що майбутні методи лікування можуть бути спрямовані на порушення ліпідного обміну для уповільнення метастазування.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Вчені навчилися активувати макрофаги проти ...
Гроші пішли за пацієнтами: медичні заклади ...
Україна приєдналась до Глобального цифрово ...
Скорочення глобального впливу тягаря онкол ...
Програма медичних гарантій-2021: розпочато ...
Вірус Зіка – ключ до знищення клітин раку ...
Іспанські медики оживили замерзлу в горах ...