Зв'язок антитіл до вірусу паротиту та COVID-19

Дата публікації: 24.11.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: вакцинація, дослідження, паротит, коронавірус, COVID-19


Коронавірусна хвороба сповнена парадоксів, які, якщо їх краще зрозуміти, можуть дати підказки щодо контролю пандемії навіть до того, як вакцина проти COVID-19 стане широко доступною.

По-перше, маленькі діти в основному позбавлені тяжких захворювань. По-друге, у багатьох країнах рівень смертності від COVID-19 становить лише 1% від рівня смертності в інших країнах. По-третє, багато людей, попри тривалий тісний контакт із людиною, яка має COVID-19, залишаються здоровими. Також майже половина людей, які мають позитивний тест на COVID-19, безсимптомні. Деякі дослідники висунули теорію, що вакцина проти кору, паротиту, краснухи (MMR) може бути причиною цих розбіжностей. Вчені провели дослідження впливу на перебіг COVID-19. Результати опублікували в журналі «mBio» Американської асоціації мікробіологів. 

Визначалась кореляція між антитілами IgG після вакцинації MMR ІІ й тяжкістю перебігу COVID-19. 80 пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, розділили на 2 групи. До першої групи увійшли 50 пацієнтів, які мали антитіла до кору, краснухи, епідемічного паротиту після вакцинації MMR ІІ. 30 пацієнтів, які склали контрольну групу, були невакциновані й могли мати антитіла після перенесеного захворювання. В результаті була визначена статистично значуща зворотна кореляція між титрами антитіл до вірусу епідемічного паротиту та ступенем тяжкості COVID-19 у групі вакцинованих пацієнтів.  У контрольній групі статистично значущої кореляції не спостерігалося. У межах групи вакцинованих пацієнтів у тих, хто мав безсимптомний перебіг COVID-19, були виявлені титри IgG до вірусного паротиту від 134 до 300 УО/мл (n = 8). 

• Пацієнти з легкими симптомами мали титр <134 УО/мл (n = 17);
• Усі з помірними симптомами – <75 УО/мл (n = 11);
• Усі, хто був госпіталізований і потребував кисню – <32 УО/мл (n = 5). 

Не визначалося кореляції між титрами антитіл до вірусів кору і краснухи та тяжкістю перебігу COVID-19 у будь-якій групі. 

Отже, проведене дослідження демонструє статистично значущу зворотну кореляцію між титрами антитіл IgG до вірусу епідемічного паротиту та тяжкістю перебігу COVID-19, що дозволяє припустити, що вакцинація дозволить полегшити перебіг та уникнути ускладнень COVID-19.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
12 випадків правця зафіксовано в Україні 2 ...
Депутати-медики
У хворих на шизофренію підвищений рівень а ...
Алергія: під прицілом кожен другий
Від ускладнень грипу померла людина
Роз’яснення: Що необхідно зробити регіонам ...
МОЗ України підготувало законопроект щодо ...