Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала 11-е видання Міжнародної класифікації хвороб

Дата публікації: 23.06.2018

Автори: Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна класифікація хвороб, 11-е видання

МКХ-11 містить близько 55 000 унікальних кодів для характеристики травм, хвороб та причин смертності. Перелік набере чинності після узгодження з усіма країнами ВООЗ. МОЗ України закликає українську медичну спільноту долучитися до дискусії щодо змін, які в майбутньому можуть визначати рішення щодо української системи охорони здоров’я.

 

Основні зміни, внесені до видання МКХ-11:

  • Вперше ігрова залежність класифікується як психічний розлад. Такий розлад характеризують як поведінкову залежність від цифрових та відеоігор. Діагностувати його зможуть, якщо буде виявлено порушення в особистій, сімейній, соціальній поведінці, що спостерігається щонайменше 12 місяців.
  • Інсульт класифікується як захворювання мозку, а не системи кровообігу.
  • З`явився новий розділ –«Cексуальне здоров'я».
  • Розроблено менше термінів для діагностування посттравматичного стресового розладу, що дозволить полегшити діагностику захворювання.
  • Алергії згруповано як захворювання імунної системи для кращого розуміння реакцій людини.
  • Вперше додано розділ щодо практикування традиційної медицини (traditional medicine) – для кращого обчислення статистичних даних. Він стосується хвороб та станів, поняття про які виникли ще в стародавній китайській медицині та сьогодні широко використовуються в Китаї, Японії, Кореї та інших країнах світу.
  • Додано спеціальні коди щодо антибіотикорезистентності, за допомогою яких можна буде більш точно вимірювати ефективність ліків по всьому світу.

Нова редакція МКХ не є остаточною. Перелік буде представлений на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я у травні 2019 року, а набере чинності після узгодження з усіма країнами ВООЗ.

Міжнародна класифікація хвороб –це найбільш повний та систематизований перелік відомих та визнаних доказовою медициною хвороб та станів. Ним користуються медики, страхові компанії та застосовують в системі охорони здоров’я для прийняття рішень по всьому світу. МКХ є своєрідною універсальною мовою, що допомагає налагодити комунікацію між лікарями та пацієнтами на глобальному рівні. Над створенням МКХ-11 експерти ВООЗ працювали понад 10 років.

Джерело

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Низька маса тіла новонароджених пов'язана ...
Фізичні вправи після схуднення знижують ри ...
Тривалий сон підвищує ризик виникнення інс ...
Трансплантоване обличчя прижилося завдяки ...
Як створити новий заклад надання ПМД
Оновлені гайдлайни щодо постінсультної реа ...
Когнітивні розлади пов’язані з підвищеним ...