Метод масового скринінгу зменшує витрати на тестування COVID-19

Дата публікації: 27.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: скринінг, COVID-19, тестування, теоретична фізика


За результатами досліджень, використання нового математичного підходу для перевірки великих груп населення на COVID-19 може виявитись приблизно у 20 разів дешевшим, ніж індивідуальне обстеження.

Як стверджують вчені, застосування нещодавно створеного алгоритму для тестування кількох зразків за один раз зменшує загальну кількість необхідних тестів, тим самим знижуючи вартість скринінгу численних когорт населення на COVID-19.
Такий підхід полегшить раннє виявлення спалахів захворювання.  Первинні дослідження показують, що він високоефективний для виявлення позитивних випадків, коли основна маса населення здорова.

Команда вчених, включно з професором Нілом Турком, очільником кафедри теоретичної фізики Хіггса, розробила метод, який назвали алгоритмом гіперкуба, і провела перші польові випробовування в Африці.

З кожного окремого мазка взяли невелику кількість матеріалу й об’єднали для створення змішаних зразків, а після цього протестували. Команда показала, що один позитивний випадок може бути виявлений навіть у поєднанні з 99 від’ємними результатами.

Якщо первинний тест показував, що у змішаному зразку були випадки інфікування, після цього дослідники використовували алгоритм для наступної серії тестів. Це дало можливість визначити окремі позитивні результати у змішаному мазку, що спростило ідентифікацію інфікованих людей. 

Якщо первинний тест показує, що у зразку немає позитивних випадків, подальші дії не потрібні.

За словами вчених, новий метод найкраще підходить для регулярного скринінгу населення, а не для перевірки окремих пацієнтів, і може сприяти суттєвому зниженню витрат на тестування.

Наразі цей алгоритм випробуваний в Руанді, де він використовувався для перевірки пасажирів авіарейсів, і в Південно-Африканській Республіці, де його застосовують для регулярного тестування провідної команди з регбі.

Результати досліджень,  в яких також брали участь вчені із Африканського інституту математичних наук та Національного університету Руанди, були опубліковані в журналі Nature.

Професор Ніл Турок, який нещодавно приєднався до Школи фізики і астрономії Единбургу, сказав: «Ми сподіваємося, що наш метод дасть можливість проводити регулярний та економічно вигідний у багатьох значеннях скринінг. У такий спосіб він зможе змінити правила гри та допоможе нам подолати пандемію COVID-19».

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Дослідники виявили можливу причину смертей ...
Відбулося перше засідання робочої групи з ...
Чи допоможуть наявні вакцини контролювати ...
Нехай ваше серце завжди буде здоровим і ща ...
МОЗ України затвердило нові правила випису ...
Колхіцин у пацієнтів з ішемічною хворобою ...
Нейрони CALCR можуть впливати на контроль ...