Імунна система жінки по-різному функціонує під час першої та наступних вагітностей

Дата публікації: 26.06.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: передчасні пологи, вагітність, плід, імунна система, жінка, вагітна, викидні, мертвонародження


Серед найбільш серйозних та навіть загадкових медичних проблем, які лікарі та вчені наполегливо намагаються вирішити, – запобігання викидням, мертвонародженню та іншим ускладненням вагітності, враховуючи передчасні пологи.

«Ми не можемо зрозуміти, що спричиняє викидні або передчасні пологи на клітинному та молекулярному рівні, головним чином тому, що не знаємо, як працює механізм вагітності у нормі», – пояснив доктор наук Сінг Сінг Вей, директор Центру запалення медичного центру Дитячої лікарні Цинциннаті, що у США.

Сінг Сінг Вей та його колеги є частиною невеликої армії вчених-медиків, які шукають відповіді на ці важливі питання, що матиме колосальні наслідки для здоров'я та науки. Їх мета – розробити удосконалені методи терапії різноманітних ускладнень перебігу вагітності.

Дослідження показало, як змінюється імунна система жінки під час вагітності, та імунологічні зміни, пов'язані з ускладненнями вагітності.

Імунна система матері під час вагітності набуває змін, щоб запобігти відторгненню плода організмом. Це делікатний імунологічний баланс, який у разі порушення може спричинити викидень або навіть багаторазові викидні. І, на жаль, цей баланс занадто часто порушується під впливом навколишнього середовища чи фізіологічних змін, що зумовлює ускладнення вагітності.

Зараз команда Сінг Сінг Вея повідомила у журналі «Cell Reports» важливу новину про те, що імунна система жінки поводиться дуже по-різному між першою та наступними вагітностями.

Дослідники впевнені, що це може призвести до розробки більш персоналізованих та ефективних терапевтичних стратегій.

«Перша та наступні вагітності перебігають дуже по-різному, і розуміння цих відмінностей може зумовити поліпшення терапії, спрямованої на унікальні імунологічні зміни, які відбуваються у першій та пізніших вагітностях», – пояснив керівник дослідження.

Автори обговорюють, яким чином вагітність спричиняє фізіологічну атаку чужорідними фетальними алло-антигенами з боку плода, що розвивається. Ці алло-антигени безпосередньо взаємодіють з імунною системою матері. Наслідки цієї взаємодії після вагітності дуже різноманітні, зазначають вони.

Дослідники знайшли докази як аллоімунізації (коли імунна система атакує), так і розширеного фенотипу толерантності, коли цього немає. Їх дані показують, що з плином вагітності починають накопичуватися специфічні для плода материнські CD8+Т-клітини і що матері імунологічно пам’ятають своїх «дітей», оскільки ці клітини зберігаються після народження дитини як активований «пул пам’яті».

«Експресія двох білків, PD-1 та LAG-3, що називається пам'яттю Т-клітин, «наказує» їм під час наступних вагітностей знову бути толерантними до плода. Але молекулярні збої, які нейтралізують експресію цих білків, активують специфічні для плода клітини CD8+T, зумовлюючи іноді викидні під час наступних вагітностей», – зазначив перший автор дослідження Джеремі Кіндер, науковий співробітник лабораторної команди Сінг Сінг Вея.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Кишкові інфекції — результати опитування
Досвід хірургічного лікування мультирезист ...
Вакцинація. Календар профілактичних щеплен ...
Клінічні прояви інсульту у дітей
Внутрішньогрудні форми саркоїдозу у підліт ...
Порушення імунітету у дітей підліткового в ...
Подяка моїм хворим