Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб подолання пандемії COVID-19

Дата публікації: 20.11.2021

Автори: Міністерство охорони здоров'я України , Українська Федерація Професійних Медичних Об'єднань

Ключові слова: вакцинація, вакцина, коронавірус, COVID-19, ФГМОУ, федерація, лідери думок, Усенко Олександр, Крамарьов Сергій, Лазоришинець Василь, Кучин Юрій, Фещенко Юрій, Цимбалюк Віталій, Камінський В'ячеслав, Бекетова Галина

У відповідь на ініціативи Міністерства охорони здоров'я, Українська федерація професійних медичних об'єднань в особі їх лідерів, записали серії відеороликів, які підтримують стратегічні мету, що ставить перед собою Міністерство охорони  здоров'я України, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби – COVID-19. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 70% дорослого населення вакцинувалися.

Сьогодні як в Україні, так і у світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19. Це попри те, що в історії сучасної медицини та фармацевтичних розробок ще не було настільки прискіпливої  уваги до окремого лікарського препарату, як до цих вакцин.

Одна з причин такої недовіри – поширення неправдивої інформації щодо вакцинації.

Не нашкодь!

Це найстаріший принцип медичної етики, який не втрачає актуальності і сьогодні, особливо під час інформаційної війни та антивакцинаторських заяв.

На жаль, навіть серед професійного медичного середовища також спостерігаємо заяви, які не завжди відповідають принципам і засадам доказової медицини, та дії, які призводять до появи кримінальних справ.

Такі заяви та дії несуть пряму загрозу та дискредитацію вакцинальної кампанії проти COVID-19. Переконаний, що медики мають відповідально відноситись до своїх закликів та слів, проте фаховість та професійність таких висловлювань мають контролювати саме професійні спільноти, - наголошує Віктор Ляшко.

Так, у жовтні 2021 року один новинний портал опублікував опублікував інтерв’ю місцевого лікаря-імунолога, у якому він стверджує, що:

  • вакцини, особливо векторні та мРНК, не ефективні проти нових мутацій від COVID-19, бо вони таргетовані лише на шипоподібний білок оригінального вуханського варіанту.
  • якщо вакцинована векторною або мРНК-вакциною людина захворіє на COVID-19, то вакцинація ніяк не вплине на перебіг хвороби, бо після них виробляються лише антитіла до шипоподібного білку, за допомогою якого вірус проникає в клітину
  • у Великій Британії щеплені люди не просто масово хворіють, а масово вмирають.

Усі ці твердження є неправдивими та маніпуляційними. Розберемося детальніше.


Шипоподібний білок Дельта-варіанту і справді зазнав деяких мутацій, що дозволяють йому легше проникати в наші клітини. Але той шипоподібний білок, який виробляється після введення векторних та мРНК вакцин, майже повністю відповідає тому ж білку, який є у варіанта “Дельта”. Тому від штаму “Дельта” та інших мутацій коронавірусу, захищають як інактивовані, так і векторні та мРНК-вакцини.

Після вакцинації векторними та мРНК-вакцинами рівень Т-клітинного імунітету залишається високим як мінімум 6 місяців, і це ті клітини, які знищують вірус та інфіковані ним клітини. 

Тому кожна з вакцин, які зараз використовує Україна, значно зменшує ризик госпіталізації та смерті від COVID-19. Це довели численні дослідження.

AstraZeneca: за останніми даними досліджень у реальних умовах, тобто після того, як десятки мільйонів людей у всьому світі щепилися цією вакциною, дві дози AstraZeneca захищають від важкої хвороби та госпіталізації з ефективністю 92% для штаму коронавірусу Дельта та 86% для штаму Альфа.

CoronaVac: дослідження серед мешканців Китаю віком 18–59 років, які здійснював центру контролю та профілактики захворювань у Гуанчжоу в травні 2021 року під час спалаху захворюваності на штам “Дельта”, виявили, що дві дози вакцини мали ефективність у 59% відсотків проти симптоматичного захворювання на COVID-19, 70,2% проти середньої форми тяжкості захворювання і 100% проти важких випадків.

Comirnaty/Pfizer: згідно з результатами британського дослідження, опублікованими в авторитетному науковому виданні “The New England Journal of Medicine” в серпні 2021 року, вакцина Comirnaty/Pfizer має ефективність 93.7% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “Альфа”, та 88% для штаму “Дельта”.

З понад 51 000 смертей від COVID-19 в Англії в період з січня по липень 2021 року лише 256 осіб отримали дві дози вакцини. Вакциновані люди також хворіють, втім набагато легше та мають набагато менші шанси померти внаслідок цього захворювання за невакцинованих. 

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, вакциновані люди в 8 разів рідше заражаються й у 25 разів рідше зазнають госпіталізації або смерті.

Також у своєму інтерв’ю експерт неодноразово підкреслює переваги препарату CoronaVac від Sinovac над іншими антиковідними вакцинами. При цьому він не приховує, що має конфлікт інтересів, бо є консультантом проєкту з виробництва цієї китайської вакцини українською компанією.

Такі матеріали спричиняють реальні смерті, адже серед людей, які не щепилися та не пережили коронавірусну хворобу, дехто покладався саме на такі фейки.

Не довіряйте неперевіреним джерелам, дотримуйтеся інформаційної гігієни. І знайте, що вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя!

Я вважаю, дуже доречним та доцільним вакцинуватися проти COVID-19.


Вакцинація врятує дітей


Суворий карантин та вакцинація - єдиний шлях спасіння


Вакцинацію потрібно проводити, тому що виходу іншого нема


Захищені студенти - захищене майбутнє


Якщо хочете зберегти життя - вакцинуйтеся


Мільйони щеплених жінок народили здорових дітей


Це реальний захист від тяжких форм і від смерті


ДЖЕРЕЛА:
МОЗ
Science
KHUB
Tandfonline
NEJM
ONS
CDC
Федерація громадських медичних об'єднань україни: ФГМОУ

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
На фінансування інфекційних лікарень у Про ...
Оперативна інформація про поширення та про ...
Оперативна інформація про поширення корона ...
Максим Степанов: Уряд додатково виділив ма ...
Оперативна інформація про поширення корона ...
Трансформація фінансування охорони здоров’ ...
Оперативна інформація про поширення корона ...