МАНІФЕСТ учасників круглого столу FOUR DRUGS (драфтова версія)

Дата публікації: 28.09.2021

Беручи участь у круглому столі FOUR DRUGS всі ми, громадянки й громадяни, а також представники бізнесу, що репрезентуємо голос громадянських та бізнес спільнот на заходах «Українського Фарма Діджитал Форуму», солідаризуємося довкола нижчевикладених вимог на адресу обраного нами керівництва країни:

1. Не припускати дискримінації (щодо заборони/обмеження права громадян України на інформацію, рекламу/промоцію) стосовно тих чи інших товарів/послуг споживання яких - має відбуватись усвідомлено (конкретно: лікарських засобів та виробів медичного призначення (ВМП)).

2. Надати новий поштовх реформуванню правоохоронної системи, зокрема поліції, прокуратури та судової системи, — для забезпечення здатності розслідувати злочини, мотивовані порушеннями діючого законодавства, щодо обігу лікарських засобів (та активних домішок) та рекламного законодавства.

3. Знайти зважене законодавче рішення для того, щоби поставити перепону мові ворожнечі та унеможливити у публічному просторі заклики до дискримінації на адресу будь-яких галузей, соціальних груп чи осіб, які офіційно, легально та без порушень законодавчих, етичних норм та принципів співпрацюють з охороною здоров’я в розрізі маркетингу, продажів та реклами лікарських засобів.

4. Активізувати зусилля всіх органів влади на шляху до повного офіційного визнання в Україні у найближчій перспективі дозволу (через можливу зміну законодавства) на рекламування у діджиталі (в інтернеті) рецептурних препаратів.

5. Підвищити в системі охорони здоров’я увагу до добробуту лікарської спільноти, її психічного (емоційного) стану та її здоров’я, розширити стабільне державне й муніципальне фінансування безперервного професійного розвитку лікарів (в тому числі з використанням медіа та ЗМІ) задля підвищення якості надання медичних послуг.

6. Розширити можливості для медіа, які зареєстровані у встановленому порядку, рекламувати рецептурні препарати в інтернеті та інформувати про такі товари населення України з врахуванням міжнародних норм, рекомендацій бізнес-асоціацій та галузевих обмежень, враховуючи потребу у додатковому безперервному медичному навчанні пересічних громадян.

7. Врахувати у сфері нормативного регулювання та на рівні практичного застосування, щоб в українських навчальних закладах учням, в тому числі коштом державного та місцевих бюджетів, надавали більше інформації (використовуючи медіа, включаючи регіональні ЗМІ), щодо наслідків безвідповідального самолікування та не виконання (заміни) призначень лікарів.

Закликаємо парламентські та позапарламентські політичні партії, різноманітні соціально-політичні сили, громадські організації, лідерок і лідерів громадської думки підтримати вимоги учасників круглого столу FOUR DRUGS, активно просувати кожен із пунктів Маніфесту та злагоджено працювати разом зі спільнотами бізнесу, медіа та реклами, щоби ми спільно могли констатувати прогрес України на шляху до незалежності медіа та громадянської рівності перед законодавством всіх економічних гілок українського суспільства.

 

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
До чого призведе заборона реклами ліків? П ...
Інструкція для голосування учасників кругл ...
Запис трансляції. Мораторій на рекламу лік ...