Біль у очних яблуках – початковий симптом COVID-19

Дата публікації: 11.12.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: біль, COVID-19, очні симптоми

Вчені вважають, що біль в очних яблуках є одним із ранніх симптомів COVID-19.

Британські вчені встановили зв’язок між болем в очах та коронавірусною інфекцією.

Вони вважають, що цей біль потрібно визнати одним зі значущих симптомів COVID-19.

Це перше спеціалізоване дослідження, присвячене очним проявам у разі COVID-19. Результати його були опубліковані в журналі BMJ Open Ophthalmology.

Дослідники з Anglia Ruskin University (ARU) провели опитування серед пацієнтів з підтвердженим COVID-19 і склали перелік ранніх симптомів захворювання. 83 учасники опитування заповнювали анкету, в якій оцінювали свій стан до і після початку хвороби.

Найчастішими симптомами COVID-19 були: втома – 90 відсотків респондентів, лихоманка – 76 відсотків, втрата нюху і смаку – 70 відсотків, і сухий кашель – 66 відсотків.

Водночас більшість респондентів – 81 відсоток – згадали, що на початковій стадії COVID-19 у них були проблеми з очима. З них 18 відсотків вказували на світлобоязнь або підвищену світлочутливість, 17 відсотків – на свербіж, і 16 відсотків – на біль в очних яблуках. Симптоми зберігалися до двох тижнів.

Ніхто з респондентів не зазначив про наявність слизових виділень або різі в очах, що є характерною ознакою бактеріальною інфекцією.

Автори вважають, що, мабуть, багато інфікованих пацієнтів не звертали уваги на очні симптоми, вважаючи їх нехарактерними для COVID-19, або думали, що це прояви звичайного кон’юнктивіту.

Також на них не акцентують увагу й медики, у разі наявності інших, серйозніших симптомів, коли пацієнти потрапляють до лікарні.

На думку дослідників, потрібно чітко відокремлювати кон’юнктивіт від симптомів коронавірусної інфекції, а біль в очних яблуках можна визнати значущим симптомом початкових проявів COVID-19.

Дослідники стверджують, що вивчення цього прояву важливо і тим, що воно вказує ще на один можливий шлях проникнення коронавірусу SARS-CoV-2 в організм і дозволяє краще відстежити шляхи його поширення.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Дослідження на тему вроджених вад серця
Neuralink – футуристична ідея чи майбутнє ...
Від COVID-19 одужали більше мільйона людей ...
Нова модель охорони здоров’я є привабливою ...
Вплив фізичної активності на психічне здор ...
Кількість хворих на деменцію зросла удвічі ...
Роз’яснення: Що необхідно зробити регіонам ...