Рекордно низькі рівні виявлення респіраторно-синцитіальної інфекції та грипу у 2020 році

Дата публікації: 13.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: Грип, пандемія, респіраторно-синцитіальна інфекція, грип

Завдяки заходам охорони здоров’я щодо запобігання поширенню COVID-19, у Західній Австралії цієї зими спостерігається надзвичайно низький рівень виявлення респіраторно-синцитіальної інфекції (РС-інфекції) та грипу (в Австралії зимова пора розу починається з червня).

Дослідники Центру вакцин та інфекційних хвороб, що базується в Дитячому інституті, виявили вражаюче падіння рівня РС-інфекції на 98,0% та зменшення виявлення вірусу грипу на 99,4% у дітей Західної Австралії.
Результати дослідження, опублікованого в журналі «Клінічні інфекційні хвороби» (Clinical Infectious Diseases), показали, що закриття кордонів для мандрівників із березня, а також посилення дотримання правил особистої гігієни, соціальна дистанція, що значно зменшили розповсюдження основних сезонних вірусів.

Доктор Даніель Йо (Daniel Yeoh), спеціаліст із дитячих інфекційних хвороб Пертської дитячої лікарні (Perth Children's Hospital), зазначив, що навіть повернення до школи — ідеальне середовище для розповсюдження інфекцій — не спричинило збільшення кількості випадків захворювання.

Наше дослідження показує, що закриття кордонів для мандрівників зменшило розповсюдження цих вірусів у країні на початку зими, зменшило їхню передачу та показало надзвичайно низькі рівні захворювань. Можливо ця ситуація повториться й у країнах північної півкулі, в яких зимовий сезон тільки починається — сказав доктор Йо.

"Хоча пандемія COVID-19 дала таку неймовірну перевагу нам цього року, кордони не будуть закриті завжди. Тому цікаво подивитися, що буде далі. Проте наступна зима може бути суворішою, адже рівень імунітету в громади, ймовірно, буде низькими через відсутність контакту з інфекційними збудниками у 2020 році».

Дані східних штатів також вказують на те, що кількість госпіталізацій через такі респіраторні захворювання, як-от круп чи бронхіоліт, також скоротилася. 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Максим Степанов: МОЗ підготувало законопро ...
Чи може лікар внести дані в систему без ві ...
На Закарпатті з підозрою на коронавірус го ...
Мультисистемний запальний синдром у разі C ...
Пийте жирне молоко – будете стрункими
В Європі стурбовані збільшенням числа діте ...
Поговоримо про сексуальне здоров’я