COVID-19 та ускладнення під час вагітності

Дата публікації: 24.09.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: вагітність, ускладнення, COVID-19, коронавірусна інфекція

Інфікування SARS-CoV-2 під час вагітності не пов’язане з ускладненнями в новонароджених та вагітних. 

Такого висновку дійшли шведські дослідники з Каролінського інституту (Karolinska Institutet). Результати опублікували в журналі «JAMA». Науковці вивчили зв’язок між позивним тестом на COVID-19 під час вагітності та ускладненнями, які виникали в породілей та їх новонароджених дітей.

У двох вагітних із трьох, які мали позитивний результат на інфікування SARS-CoV-2, були відсутні будь-які симптоми. Також дослідники не виявили вищої поширеності ускладнень під час пологів чи погіршення стану новонародженого. Заразом вони відмітили, що в інфікованих вагітних частіше зустрічалася прееклампсія.

25 березня 2020 року клініка при інституті запустила скринінгову програму для породілей задля виявлення коронавірусної інфекції. Далі всі отримані дані порівняли з даними зі шведського реєстру вагітних, проаналізувавши історію пологів 2682-х жінок із 25 березня по 24 липня 2020 року.

Для дослідження зв’язку між позитивним тестом на інфікування SARS-CoV-2 та медичними наслідками в породілей та новонароджених, їхні дані порівняли з породіллями з негативним тестом. Всіх жінок розподілили на дві групи за віком, ІМТ, рівнем освіти, країною народження, статусом курця та станом здоров’я до вагітності.

Загалом позитивний результат тесту виявили у 158-ми вагітних (5,8%). У 65% цих жінок були відсутні будь-які симптоми. Також не виявили статистично значущої різниці між способом розродження, наявністю кровотеч, використанням епідуральної анестезії, передчасністю пологів, тривалістю перебування в лікарні в інфікованих та неінфікованих жінок. Також не спостерігалася різниця між групами щодо балів за шкалою Апгар у новонароджених чи вагою при народженні.

З невідомих причин у жінок, інфікованих вірусом SARS-CoV-2, спостерігалася нижча поширеність індукованих пологів (18,7% проти 29,6% у неінфікованих жінок) та вища поширеність прееклампсії (7,7% проти 4,3%).

Відсоток вагітних із симптомами коронавірусної інфекції був дуже невисокий, тому важко дослідити, чи є в цих жінок вищий ризик виникнення ускладнень. Є кілька повідомлень про вагітних, у яких виявили інфікування вірусом SARS-CoV-2 із тяжкими наслідками. Тому не варто зупинятися на отриманих результатах — зазначила Мія Альберг, головний автор дослідження.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
ВООЗ оцінила програму “Доступні ліки”: укр ...
Перша жінка завагітніла після роботизовано ...
Замміністра Младена Качурець подала у відс ...
Всесвітній день комара - World Mosquito Da ...
Уряд ухвалив розподіл коштів на первинну м ...
Рак простати зможуть лікувати золотими нан ...
Дослідження ефективності тканинних масок