Рівень тропоніну у пацієнтів з СOVID-19

Дата публікації: 28.08.2020

Автори: Редакція «Аксемедін» , Відкриті джерела

Ключові слова: коронавірус, COVID-19, тропонін, ураження серця, серцево-судинна система, Коронавірус

Дослідники госпіталю Маунт-Сінай (Нью-Йорк, США) виявили, що ураження міокарду поширене серед пацієнтів госпіталізованих з діагнозом COVID-19. Результати цього дослідження були опубліковані у журналі Американського коледжу кардіології. Виявлено, що серйозні пошкодження міокарду можуть збільшити ризик смерті втричі.

«Було багато версій як і з якою частотою вірус COVID-19 впливає на серцево-судинну систему. У нашому обсерваційному дослідженні ми виявили, що у 36% пацієнтів, які були госпіталізовані з цим діагнозом, мало місце підвищення рівня тропоніну», - говорить Ану Лала, доктор медичних наук, доцент кафедри кардіології Ікан школи медицини госпіталю Маунт-Сінай: «Ці висновки є важливими для клініцистів. Якщо пацієнт госпіталізований з діагнозом COVID-19 і у нього під час вступу виявлено підвищений рівень тропоніну, то лікарі, можливо, зможуть уважніше стежити за станом здоров’я такого пацієнта».

Команда дослідників проаналізувала електронні медичні записи майже 3000 дорослих пацієнтів з діагнозом COVID-19, які були госпіталізовані до п’яти лікарень Нью-Йорку в межах системи охорони здоров’я Маунт-Сінаю. Середній вік проаналізованих пацієнтів -66 років, а відсоток осіб чоловічої статі - 60 %. Приблизно у 25 % хворих в анамнезі були захворювання серця (ішемічна хвороба серця, фібриляція передсердь та серцева недостатність) і приблизно 25% мали фактори ризику серцево-судинних захворювань (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба).

Дослідники встановили, що 36% госпіталізованих із COVID-19 мали пошкодження міокарду. У осіб із великим пошкодженням, ризик смерті був втричі вищий, ніж в осіб з COVID-19 без ураження міокарду.

Для отримання цієї інформації дослідники визначали у госпіталізованих пацієнтів наявність в крові тропоніну та його рівня. Усім пацієнтам був проведений аналіз крові протягом 24 годин після госпіталізації і вони були згруповані у три категорії: у 64% хворих рівень тропоніну знаходився у межах норми (0.00-0.03 нг/мл); у 17% - підвищувався до показників 0.03-0.09 нг/мл; і у 19% - був більше верхньої межі норми (>0.09 нг/мл). Вищий рівень тропоніну також було виявлено у хворих віком понад 70 років і у тих, у кого в анамнезі цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, фібриляція передсердь, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність.

Також було проаналізовано ризик смерті з урахуванням деяких факторів: вік, стать, індекс маси тіла, наявність серцево-судинних захворювань, приймання лікарських препаратів та загальний стан під час госпіталізації. Виявлено, що у пацієнтів з ураженням міокарда на 75% був більший ризик смерті, ніж у пацієнтів без ураження. У пацієнтів з вищою концентрацією тропоніну ризик смерті, ніж у пацієнтів з нормальним рівнем, був втричі більшим. Крім того, під час коригування з факторами ризику (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба), тропонін був незалежно пов’язаний з ризиком смерті. Вчені зробили висновки, що ураження серця є важливішим прогностичним показником ризику смерті, ніж анамнез серцево-судинних захворювань.

Дослідники роблять висновок, що незначне пошкодження міокарда, попри низький рівень тропоніну, може бути пов'язане з високим ризиком смерті. А у пацієнтів, у яких в анамнезі є серцево-судинні захворювання, ураження міокарду виявлено частіше у порівнянні з пацієнтами без серцевих захворювань.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Від ускладнень грипу померла людина
Розробляють імплантат для відновлення сигн ...
Проблеми зору та COVID-19: точки дотику
Новий метод машинного навчання покращує ви ...
Порядок перерозподілу коштів на закупівлю ...
Припинити сказ: співпрацювати, вакцинувати
Як трансформується первинна медична допомо ...