Материнське молоко — найкраща їжа

Дата публікації: 03.08.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: грудне вигодовування, годування грудьми, тиждень підтримки грудного вигодовування


1-го серпня 30 років тому 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ підписали Декларацію про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. З метою популяризації та заохочування годувати немовлят грудьми щорічно у серпні проводиться «Тиждень підтримки грудного вигодовування» (World Breastfeeding Week). Цьогоріч тема тижня — «Підтримка грудного вигодовування для збільшення здоров’я планети». 

• Підвищення рівня виключно грудного вигодовування може щорічно врятувати життя 820 000 дітей та приносити додатковий дохід у розмірі 302 млрд. дол. США. 
• Поліпшення доступу до кваліфікованого консультування з питань грудного вигодовування може збільшити тривалість грудного вигодовування, що буде корисно для дітей, сімей та економіки. 

Оскільки тепер медичні працівники усвідомили важливість грудного вигодовування, більша увага приділяється тому, щоб лікарні і системи охорони здоров'я могли підтримувати молодих матерів. 

Діючі керівні принципи передбачають виключно грудне вигодовування дитини протягом перших 6-ти місяців, коли це можливо, з подальшим годуванням грудьми разом з включенням у раціон дитини інших продуктів до досягнення нею щонайменше 12-ти місяців. Було доведено, що поліпшення практики підтримки в університетській дитячій лікарні Вірджинії (UVA Children's), покращує успіх у 4-х з 5-ти матерів, які хочуть годувати грудьми. 

Науковці з Університету Квінсленда з'ясували, чому лише 34,4 % матерів годують грудьми виключно до шести місяців, незважаючи на глобальний поштовх до збільшення цього показника до 50%. Провідна дослідниця, доктор Катріна Мосс (Katrina M. Moss), заявила, що матері припиняли грудне вигодовування з наступних причин: 

нестачі молока;
труднощів з грудним вигодовуванням (лактостаз і мастит);
економічні і соціальні причини: необхідність матері повернутися на роботу.

На думку доктора Мосс, труднощі з годуванням збільшують ризик післяпологової тривоги і депресії у майже 20-ти % матерів. Повідомлення про годування були поляризовані між виключно грудним вигодовуванням і штучним, але насправді все не так однозначно: дослідники виявили шість різних способів годування. Доктор Катріна Мосс запропонувала матерям отримувати науково обґрунтовану інформацію про: 

природні коливання кількості грудного молока;
• приготування суміші;
• як розпізнавати підказки про те, що їх дитина готова до введення прикорму.

Більшість матерів не годують виключно грудьми, як правило, з дуже вагомих причин, і консультація фахівця з вигодовування, яку вони отримують, повинна відображати це. Дослідження  також підкреслює необхідність індивідуальної підтримки кожної матері. 

Пандемія COVID-19 — виклик не лише системі охорони здоров’я, але й усьому суспільству. 18 липня 2020 року Австралійська асоціація грудного вигодовування (Australian Breastfeeding Association (ABA) оприлюднила результати онлайн-опитування 340 жінок, що годують грудьми.

Ад'юнкт-професор Карлін Гріббл (Karleen Gribble) з Університетської школи сестринської справи та акушерства університету Західного Сіднею (University's School of Nursing and Midwifery) стверджує: «Глобальна криза охорони здоров'я змусила жінок продовжувати грудне вигодовування довше, ніж вони планували, або навіть відновити годування грудьми після відлучення від грудей». З 16 березня по 18 травня 2020 року волонтери АВА зафіксували у 292-ти із 340-х жінок занепокоєння з приводу:

• можливості продовжувати грудне вигодовування;
• можливості грудного молока захищати від інфекцій;
• способів збільшити запас молока або зменшити використання догодовування; 
• можливості відновити грудне вигодовування.

Матерям небайдуже зараження вірусом, і вони розглядають грудне вигодовування як засіб поліпшення свого здоров'я та імунітету. Вони також стурбовані доступністю суміші і розглядають практичну цінність грудного вигодовування, поки знаходяться в умовах ізоляції. 

Ще одна новина опублікована 23 липня в журналі «The Lancet Child & Adoles Health Health». У разі дотримання правил гігієни, ризик перинатальної передачі COVID-19 від інфікованої матері, мінімальний.

Спостерігались 120 новонароджених, які народилися з 22 березня по 17 травня 2020 року в трьох Нью-Йоркських лікарнях від матерів з позитивним результатом важкого гострого респіраторного синдрому коронавірусної інфекції (SARS-CoV-2) під час пологів. 

• Матері могли годувати грудьми, але їм доводилося носити хірургічну маску, коли вони знаходяться поруч з новонародженим, і дотримуватися правил гігієни рук.
• Жоден із новонароджених не мав позитивного результату на SARS-CoV-2 у разі тестування через 24 години життя. 
• Вісімдесят двоє новонароджених (68 %) завершили спостереження на 5-7-ий день життя.
83 % продовжували перебувати сумісно з матерями.
78 % продовжували годувати грудьми на 5-7-ий день. 

Повторні аналізи проводили на 5-7-ий день життя (79 новонароджених) і на 14-ий день життя (72 новонароджених). Жоден із тестів не був позитивним. У жодного новонародженого не було симптомів COVID-19.

Материнське молоко — найкраща їжа для дитини перших 6-ти місяців життя. Медичні працівники повинні надавати кваліфіковані консультації з грудного вигодовування матерям і сім'ям, а також заохочувати жінок годувати грудьми. 

Більше про переваги природного вигодовування на нашій платформі ви можете почитати тут:

Про грудне вигодовування

Нові рекомендації: як грудне вигодовування запобігає алергії

Стан молочних залоз під час вагітності та лактаційна функція у жінок з великим інтергенетичним інтервалом

В Європі стурбовані збільшенням числа дітей з ожирінням: за результатами нового дослідження від ожиріння дитину врятує грудне молоко


Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Helicobacter pylori є основною причиною го ...
Проблемні питання парентерального харчуван ...
Влияние поведенческих факторов риска на ра ...
Ентеровірус причетний до розвитку гострого ...
Євген Комаровський про інтернет-ресурси дл ...
В Європі стурбовані збільшенням числа діте ...
Синдром Кавасакі: причини, симптоми, діагн ...