Домашні тварини можуть покращити соціально-емоційний розвиток дітей раннього віку

Дата публікації: 06.07.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: діти, якість життя, Тварини, Діти, Якість життя

Маленькі діти сімей у яких є собаки, мають кращий соціальний та емоційний стан, ніж діти у тих сім’ях, де собак немає, припускає дослідження, яке опубліковане у журналі Pediatric Research.


Група дослідників Університету Західної Австралії та Інституту Telethon Kids використала дані опитуваних 1646 сімей, до яких увійшли діти віком від двох до п’яти років. Взявши до уваги вік дітей, стать, звички сну та рівень освіченості батьків, науковці встановили, що діти сімей, які мають собак на 23% менш схильні мати проблеми з власними емоціями та соціальними взаємодіями, у порівнянні з дітьми, сім’ї яких собак не мають. Діти сімей, що володіють собаками, на 30% менш схильні до антисоціальної поведінки, на 40% рідше мають проблеми у спілкуванні з іншими дітьми та на 34% імовірніший схильні до розважливої поведінки, наприклад, як ділитись чимось з кимось.


Відповідальний автор та Доцент Хейлі Крістіан, сказала: «Поки ми очікували на те, що володіння собакою забезпечить певні переваги для добробуту маленьких дітей, ми були здивовані, що сама наявність собаки в сім’ї пов’язана з багатьма позитивними манерами та емоціями»


Серед дітей, де в сім’ї є собака, діти, що хоча б один раз на тиждень гуляли з собакою, мають на 36% менше шансів на незадовільний соціальний та емоційний розвиток в порівнянні з тими дітьми, що гуляли з собакою рідше, ніж один раз на тиждень. Діти, які граються з улюбленцями три або більше разів на тиждень на 74% більш схильні до регулярної розважливої поведінки.


Доцент Хейлі Крістіан каже: «Наші висновки свідчать про те, що наявність собаки в сім’ї приносить користь для розвитку дитини та її добробуту, і ми припускаємо, що це може бути пов’язано зі зв’язком між дітьми та їхніми собаками. Міцність зв’язку між дітьми та їхніми собаками можуть відбиватися у кількості часу коли вони грають разом чи гуляють, і це може сприяти соціальному та емоційному розвитку.»


Для того, щоб дослідити соціальний та емоційний розвиток дитини та його можливий зв'язок з наявністю собаки в сім’ї, автори проаналізували дані зібрані між 2015 та 2018 роками у рамках дослідження «Ігрові простори та середовища для фізичної активності дітей» (PLAYCE). Під час дослідження батьки дітей віком від двох до п’яти років заповнювали анкету з оцінкою фізичної активності та соціального розвитку дитини. З 1646 сімей, які були включені в дослідження, 686 (42%) були власниками собак.


Автори застерігають, що через те, що дослідження мало спостережливий характер, їм не вдалось визначити точний механізм, за яким наявність собаки в сім’ї приносить користь соціальному та емоційному розвитку дітей молодшого віку, або встановити причину та наслідки. Подальші дослідження повинні оцінити потенційний вплив володіння різними видами домашніх тварин чи вплив, який може мати прихильність дітей до своїх вихованців на розвиток дитини.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Кір
Згортання крові: переливання плазми і коре ...
Оцінювання вроджених фізіологічних рефлекс ...
Процес вакцинації в Україні негайно активі ...
Згортання крові: корекція гемостазу
Згортання крові: переливання плазми
Українська версія запитальника Haemo-QоL: ...