Чоловіки генетично більш схильні до раку шкіри

Дата публікації: 26.06.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: чоловіки, рак, меланома, рак шкіри, гени, генетична схильність, Х-хромосома, Y-хромосома, хромосоми, ген


Оскільки обмеження через COVID-19 влітку послаблюються, люди проводитимуть все більше часу на свіжому повітрі та максимально використовуватимуть сонячне світло. Нове дослідження з Університету Макгілла, що у Канаді, доводить, що чоловіки можуть бути генетично більш схильними до розвитку раку шкіри.

Дослідження під керівництвом професора Іана Уотсона з Центру досліджень раку Гудмена Університету Макгілла (GCRC), опубліковане в журналі «Nature Cancer», виявило три гени у Х-хромосомі зі значними мутаціями. Жінки мають дві Х-хромосоми, тоді як чоловіки мають Х- та Y-хромосому. «З трьох значно мутованих генів, які ми виявили на Х-хромосомі, лише один мав специфічний тип мутації, виявлений лише у самців», – сказав професор Іан Уотсон.

Жінки можуть мати інші типи мутацій у розглянутому гені, але оскільки у них є дві Х-хромосоми – у них є дві копії, де друга відіграє роль резервної, якщо перша мутує. «Ці мутації можуть допомогти пояснити, чому чоловіки з меланомою мають вищий рівень захворюваності та гірші показники виживання», – наголосив доктор Рашид Алкалас, співавтор дослідження.

 

Генетичні зміни та ультрафіолетове випромінювання

Одним з найважливіших факторів ризику меланоми, раку шкіри, є ультрафіолетове випромінювання сонця та засмагання. Проливаючи світло на специфічні генетичні зміни, спричинені впливом ультрафіолетового випромінювання, вдосконалені методи секвенування генів дали дослідникам можливість глибше зануритися в основні причини статевих відмінностей меланоми. «Ми проводимо все більше досліджень у цій галузі, враховуючи те, як ці мутації впливають на біологію меланоми та реагують на імунотерапію», – пояснює доктор наук Матьє Лайой, науковий співробітник та співавтор дослідження.


Більш ефективне персоналізоване лікування уже на горизонті

«Імунотерапія змінює життя багатьох хворих на меланому, – стверджує професор Іан Уотсон про спосіб лікування, яке реактивує імунну систему онкохворого, щоб позбутися ракових клітин. – На жаль, велика частина пацієнтів досі не реагує на таке лікування, і ми працюємо над тим, щоб зрозуміти, де криється проблема».

Також починають з’являтися дані, що різні статі можуть мати різний рівень відповіді на одну й ту ж форму терапії. Поглиблення наших знань про генетику різних підтипів меланоми може посприяти появі персоналізованого лікування, за допомогою якого у пацієнта лікуватимуть його конкретний рак.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Найцікавіші результати досліджень із педіа ...
ЕКГ в педіатрії. Розшифрування ЕКГ. Частин ...
До Всесвітнього дня рідкісних (орфанних) з ...
Етіологічна діагностика гострого тонзилофа ...
Згортання крові: переливання плазми і коре ...
Кашлюк (коклюш)
Від кого та чому потрібно захищати дітей