Ентеровірус причетний до розвитку гострого в'ялого мієліту

Дата публікації: 24.10.2019

Автори: Відкриті джерела

Ключові слова: інфекційні захворювання, мієліт, гострий мієліт, ентеровіруси

Нові дослідження засвідчили, що ентеровірус є вірогідною причиною рідкісного, але серйозного дитячого захворювання гострого в'ялого мієліту (Acute Flaccid Myelitis - AFM).

AFM це подібний до поліємієліту стан, внаслідок якого діти можуть залишитися паралізованими.  

«Ми демонструємо, що переважна більшість випадків дитячих AFM спричинені ентеровірусами. Отже ця інформація може викликати більший інтерес до розробки вакцини до найбільш ймовірних ентеровірусів-винуватців: EV-D68 та EV-A71», розповів головний автор дослідження Раян Шуберт, MD, із Інституту нейронаук Weill Каліфорнійського університету, Сан-Франциско (UCSF).

Отримані результати були представлені на 144-му щорічному засіданні Американської неврологічної асоціації (ANA 2019) та опубліковані в «Nature Medicine».

AFM, який почав з’являтися лише нещодавно, у 2012 році, найчастіше вражає дітей молодшого віку. Він починається як застуда, але протягом декількох днів набуває поліомієлітоподібних симптомів, що потенційно може спричинити постійний або навіть смертельний параліч.

Нещодавні дослідження також чітко вказували на ентеровіруси штамів D68 та A71. Але у 98% пацієнтів не виявили РНК ентеровірусу у зразках спинномозкової рідини методом секвенування, тому ця теорія залишалася під питанням.

Для того, щоб знайти антитіла до ентеровірусу, застосувавши інший підхід, дослідники вдалися до VirScan спеціалізованої версії методики відображення фагів, яка отримала Нобелівську премію. Метод VirScan використали для оцінки ліквору 42 дітей з AFM та 58 дітей з іншими неврологічними захворюваннями як контрольної групи.

Антитіла до ентеровірусу були виявлені у лікворі майже у 70% пацієнтів із AFM (29 із 42), у контрольної групи – менше, ніж у 7% (4 з 58). Методом ІФА підтверджено цю знахідку, виявивши ентеровірус у 22 з 26 (85% ) дітей групи AFM та у 7 із 50 (14% ) дітей контрольної групи.

Для співавторки Райлі Боу (Riley Bove), MD, також із UCSF Neurology, дослідження не обмежувалося дослідницьким центром. У її 4-річного сина AFM розвинувся у 2014 році після появи симптомів застуди, яка поширилася у сім'ї. Протягом декількох днів хлопчика паралізувало нижче обличчя.

Через 6 тижнів син Боу зміг знову ходити і відтоді одужує. Дослідниця зазначила, що урок із цього досвіду полягає у тому, що клініцисти повинні бути обізнані про такий діагноз як AFM.

«Коли батьки скаржаться на слабкість, лікар повинен провести неврологічне обстеження, щоб не пропустити її, як це було зроблено у більшості дітей», сказала Боу «Medscape Medical News».

Нове дослідження важливе, бо: «Зараз у нас є конкретніші докази того, що сплеск захворюваності на AFM з 2012 року пов'язаний з ентеровірусом», сказала Боу. «Ми підозрювали про такий звязок, але знали, що це важко довести без передових методів».

За
матеріалами Nancy A. Melville, «Medscape Medical News».

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Синдром подовженого інтервалу QT у практиц ...
Вроджений гіпотиреоз: скринінг, діагностик ...
Роль дисфункції ендотелію у формуванні пат ...
Імунопрофілактика: історія виникнення
Інвагінація в дитини. Випадок із практики
Чи може повернутись дифтерія
Згортання крові: локальний гемостаз