Дерево життя – нагадування суспільству про актуальність проблеми дитячої онкології

Дата публікації: 15.02.2021

Автори: Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: онкологія, рак, діти, медулобластома, нейробластома


15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак (International Childhood Cancer Day) – глобальна кампанія з підвищення обізнаності про онкологічні захворювання у дітей і підлітків, висловлення підтримки маленьким пацієнтам зі злоякісними новоутвореннями, їхнім родинам.

Більше про International Childhood Cancer Day можна почитати тут.

Цьогоріч Міжнародна організація по боротьбі з дитячим раком (Childhood Cancer International) і Міжнародне товариство дитячої онкології (International Society of Paediatric Oncology) оголосили початок спільної трирічної кампанії «Дерево життя».

Дерево життя – універсальний символ зростання і оновлення, нагадування суспільству:

• Рак у дитини можна вилікувати.

• Ті, хто хворіє, і хто вже одужав, потребують турботи.

• Всі зацікавлені сторони повинні рішуче діяти разом.

Лікування онкологічних захворювань у дітей відокремлене окремим напрямком роботи у національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року.

Рак залишає слід на все життя, навіть, якщо дитині вдалося його перемогти.

• Діти, які пережили рак, можуть неохоче створювати сім'ю у дорослому віці через побоювання за здоров'я своїх дітей, а також через страх рецидиву.

За результатами нового дослідження, що опубліковано онлайн у січні 2021 року у рецензованому Журналі Американського товариства раку (Journal of the American Cancer Society):

• у жінок, які пережили рак у дитячому віці, ймовірність завагітніти на 28% нижча у порівнянні з жінками в загальній популяції;

• ризик переривання вагітності у тих, що вижили після раку в дитячому віці, і у представників контрольної групи не відрізнявся.

Це свідчить про те, що жінки, які у дитинстві перемогли рак, так само готові, як і їхні однолітки, зберегти  вагітність і стати батьками.

Про актуальність проблеми дитячої онкології читайте тут:

Золотий вересень

Чи може мати “заразити” дитину раком?

Просвітницька кампанія Міжнародного дня дітей, хворих на рак 2021 зосереджена на 6 ключових рекомендаціях Педіатричного онкологічного товариства після оцінки Європейською комісією законодавства щодо лікарських засобів для лікування рідкісних захворювань і дітей:

• Узгодити рекомендації з науковими даними і задовольнити потреби дітей.

• Забезпечити інновації, що орієнтовані на дітей і, у першу чергу, – створюються для дітей.

• Впроваджувати багатостороннє співробітництво та визначення пріоритетів стандартів якості.

• Стимулювати держави інвестувати у розвиток медичної допомоги дітям.

• Погодити норми безпеки глобального середовища.

• Забезпечити рівний доступ до базових і нових протипухлинних ліків.

Протягом останніх місяців з’явилось багато позитивних новин щодо лікування онкологічних захворювань у дітей. Медулобластома – одна з найпоширеніших злоякісних пухлин головного мозку у дітей.

Вчені Дитячої дослідницької лікарні Св. Юди представили докладний звіт клінічного випробування педіатричних пацієнтів з медулобластомою.

• Результати дослідження дозволили ідентифікувати нові групи ризику всередині раніше встановлених молекулярних груп.

• Це дало більш детальне розуміння ризику, яке може допомогти визначити, коли слід зменшити або підсилити терапію.

• Було доведено: 10% пухлин, що класифікуються як рецидив медулобластоми, насправді є вторинним злоякісним новоутворенням.

• Найчастіше це гліоми високого ступеня злоякісності.

Гліома високого ступеня злоякісності і рецидив медулобластоми потребують різних підходів до лікування.

Науковці із Західної Австралії, США та Німеччини спільно розробили інноваційний підхід до лікування дітей з медулобластомою. Вчені використали нову комбінацію ліків («двобічну атаку»), щоб зупинити самовідновлення ракових клітин. Результати були опубліковані у січневому номері журналу Science Translational.

Нейробластома – рідкісний вид раку, який зазвичай вражає дітей віком до п'яти років. Одні з них легко піддаються лікуванню, а інші мають відносно низьку п'ятирічну виживаність. Цей факт спонукав дослідників поставити собі питання: чи може діапазон тяжкості бути викликаний тим, що пухлини виникають з різних типів клітин на різних етапах розвитку дитини в утробі матері? Попри велику різноманітність клінічних проявів нейробластоми, існує тип клітин, який виявляється у всіх пацієнтів – симпатобласти.

• Ідентифікація симпатобластів як джерела всіх нейробластом є важливим кроком до розуміння патогенезу хвороби і можливих шляхів лікування.

Технологічні досягнення останніх років прискорили розробку ліків. Це дозволило визначати відмінності між біологічними процесами, такими як експресія певного гена, у здорових й ракових клітинах людини. Відмінності можна використовувати для атаки ракових клітин, водночас не впливати на здорові клітини пацієнта.

У Міжнародний день дітей, хворих на рак, редакція платформи «Аксемедін» бажає скорішого одужання всім маленьким пацієнтам, а медичним працівникам і членам родини, які піклуються про дітей з онкологічними захворюваннями, – сил та терпіння. 
Цікаві матеріали щодо проблеми дитячої онкології можна прочитати тут:

Вторинні пухлини головного мозку у дітей, які отримали променеву та хіміотерапію з приводу гострої лімфобластної лейкемії

Особливості мієлодиспластичного синдрому та гострої мієлоїдної лейкемії, індукованих лікуванням, у дітей, які лікувалися з приводу гострої лімфобластної лейкемії: власні спостереження

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
З Днем хірурга!
Замміністра Младена Качурець подала у відс ...
Міжнародний день проінформованості про пер ...
Вчені ідентифікували локуси для розробки в ...
Україна розпочинає клінічні дослідження пр ...
Штучний інтелект може оптимізувати промене ...
Уряд прийняв низку рішень, що мають убезпе ...