Транексамова кислота та кровотеча

Дата публікації: 07.10.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: кровотеча, Транексамова кислота, крововтрата

Згідно з новим дослідженням науковців із Медичної школи Університету Пітсбурга, пацієнти з важкими травмами, які отримали препарат для згортання крові до прибуття до лікарні, мали більше шансів вижити. 

Результати планують озвучити на «American College of Surgeons Clinical Congress 2020» та опублікують у «JAMA Surgery».

Багатоцентрове дослідження, яке тривало 4 роки у штатах Пенсильванія, Техас, Юта та Арізона, розробили для того, щоб визначити, чи введення транексамової кислоти пацієнтам із травмами до їх прибуття до лікарні підвищувало шанс виживання. Дослідники виявили, що хоча препарат безпечний, він не суттєво зменшив 30-денну смертність у більшості пацієнтів, яким загрожував крововилив після поранень.

У групи пацієнтів, які отримали препарат дуже рано — протягом першої години після травмування — або у яких був сильний шок та низький тиск, після прибуття фельдшерів спостерігалося краще виживання — сказав Френсіс X. Гієт, доктор медичних наук та лікар невідкладної допомоги.

Науковці дослідили 903 особи — тих, хто мав ризик кровотечі через травму. Половина отримала лікування транексамовою кислотою, а половина — плацебо із сольовим розчином.

Зазвичай транексамову кислоту використовують у кардіохірургії, щоб допомогти зупинити кровотечу, але попередні дослідження показали, що препарат може загрожувати пацієнтам із важкими травмами, утворюючи тромби або провокуючи інсульти. Однак серед пацієнтів із тяжким пораненням у цьому дослідженні, які отримували препарат, жоден не мав більшого ризику появи цих побічних ефектів. Цей результат припускає, що транексамова кислота може бути безпечнішою та кориснішою для пацієнтів із травмами, ніж спочатку думали.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
НСЗУ для вторинної ланки
Рада прийняла закон про страхування медикі ...
Як гроші пішли за пацієнтами: суми по обла ...
ВООЗ оновила рекомендації із догляду та лі ...
Екстрене засідання ВООЗ: вірус у Китаї мож ...
Чоловіки з COVID-19 втричі частіше за жіно ...
Порядок перерозподілу коштів на закупівлю ...