Що очікувати лікарю від змін до Положення про БПР

Дата публікації: 03.12.2020

Автори: Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: безперервний професійний розвиток, бал БПР, провайдер БПР, положення про систему БПР, Положення про систему БПР


19 листопада Міністерство охорони здоров’я України (далі — МОЗ) з метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості оприлюднило на офіційному сайті

Проєкт змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 302 «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я» (далі — Проєкт).

• Зміни вперше стосуються не лише лікарів і провізорів, а й молодших спеціалістів з медичною освітою;

• Теоретично передбачається, що медичні працівники уважно прочитають Проєкт та активно долучатся до обговорення.

• Практично: лише 23% лікарів, що взяли участь в опитуванні  «Безперервний професійний розвиток — розвиток компетенцій лікаря?» знають: «Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я» (далі — Положення) затверджено постановою Кабінету Міністрів України. 

• Лише 58% лікарів-респондентів знають: Особисте освітнє портфоліо лікаря заповнюється за Додатоком до Порядку проведення атестації лікарів, що затверджений Наказом МОЗ від 22.02.2019р. № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» (далі — Наказ 446).

У Проєкті йдеться про важливі та корисні для лікарів пункти, як-от: 

• Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я не відмінять.

• Лікар, що не набере до кінця 2020 року 50 балів БПР не зможе у майбутньому пройти атестацію: «Якщо під час проходження атестації на присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії виявлено, що фахівець у сфері охорони здоров’я, якому присвоєна кваліфікаційна категорія, не набрав необхідної кількості балів безперервного професійного розвитку, йому не присвоюється або не підтверджується кваліфікаційна категорія» (п.5 Положення Проєкту).

З 01.01.2021 року бали БПР повинні будуть набирати молодші спеціалісти з медичною освітою. «Положення про систему безперервного професійного медичних та фармацевтичних працівників для провізорів та молодших спеціалістів з медичною освітою застосовуються за 1 січня 2022 року». (п.2 пп. 2 Змін до Проєкту).

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Оперативна інформація про поширення корона ...
Оперативна інформація про поширення корона ...
Уряд продовжив дію карантину через COVID-1 ...
Максим Степанов: Введення локдауну напряму ...
Ми починаємо створювати резерв засобів інд ...
Максим Степанов: МОЗ має на меті відновити ...
В Україні вперше відбудеться регіональний ...