Цікавий випадок з лікарської практики: Перші висновки

Дата публікації: 23.03.2018

Автори: Опрелянський Ігор РостиславовичЛікар ортопед-травматолог вищої категорії

Ключові слова: цікавий випадок з лікарської практики, Сінево, травматологія, ортопедія

Робота лікаря-травматолога складна, оскільки вимагає правильного вирішення проблеми максимально швидко в будь-який час доби, пори року і в умовах, не завжди прийнятних. Професіоналізм і вміння приходять не відразу, а з досвідом, який по крихтах і формується з аналізу кожного випадку.

Так, на початку моєї діяльності був такий повчальний випадок. Літо. П’ятниця. Кінець робочого тижня. Надійшла на санітарну авіацію заявка з одного району. В ЦРЛ поступив молодий пацієнт з важкою травмою: закритий перелом стегнової кістки, розрив стегнової артерії і вени.

Лікарями районної лікарні надана невідкладна допомога: проведена тимчасова зупинка кровотечі і протишокова, інтенсивна терапія для корекції життєво важливих показників організму. Для надання спеціалізованої допомоги була сформована бригада в складі судинного хірурга, анестезіолога і ортопеда-травматолога. Мені, наймолодшому обласному ортопеду-травматологу, випала честь бути в її складі.

Це був перший мій виїзд. Я сподівався, що забезпечення й оснащення в районі є.

Район один із найвіддаленіших, тому дорога була довгою і важкою. Добралися ввечері, стомлені. Оглянули пацієнта. Вибрали тактику лікування. Проводимо підготовку до оперативного втручання. І тут проблема… Спеціального інструментарію і засобів для остеосинтезу немає. Серед медичних засобів «гуманітарки» я знайшов фіксатори для остеосинтезу стегнової кістки і навіть деякі інструменти. Завдяки своїй упертості і раціоналізаторству, якого навчився в інституті, вдалось успішно провести оперативне втручання. Подальша доля хворого склалася добре: рана загоїлася, кістка зрослась і відновилася функція кінцівки.

Так я здобув свій перший урок: виїжджаючи з лікарні за викликом медицини катастроф, по телефону уточняю деталі проблеми, беру із собою інструментарій та оснащення. Другий урок полягає в тому, що безвихідних ситуацій не буває: хто шукає, той знаходить. Третій урок: не помиляється той, хто нічого не робить.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Определение уровня Гликированного гемогло ...
Чи очікує лікарів України інформаційний ко ...
Клінічне завдання. Тривала втома. Діагност ...
Біль у стоматологічній практиці
Клінічне завдання. Біль у руці. Діагностич ...
Українська версія FRAX: створення та впров ...
Остеопороз — безмолвный костный «вор»