Результати дослідження лікарів «Пацієнти з неврологічними порушеннями»

Дата публікації: 18.01.2019

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: больовий синдром, дослідження, атеросклероз, неврологічні порушення, неврологічні розлади

Інформаційно-освітня платформа accemedin.com — унікальний аналітичний інструмент, який вперше дав можливість отримувати різноманітну інформацію щодо лікарської практики, проблем лікарів і їхніх пацієнтів та інших аспектів діяльності в медичній сфері.

Пропонуємо вашій увазі дослідження щодо неврологічних порушень, яке було проведено серед лікарів-практиків різних регіонів України віком від 24 до 70 років. Загалом в опитуванні взяли участь 330 лікарів. Дослідження проведено методом онлайн-опитування.

Неврологічні розлади пацієнтів та їх частота

Близько 41% лікарів платформи accemedin.com часто приймають пацієнтів із неврологічними розладами. Крім неврологів, таких пацієнтів ведуть лікарі загальної практики — сімейної медицини, терапевти, рідше педіатри, акушери та гінекологи. Більшість опитаних лікарів вказали, що направляють своїх пацієнтів до неврологів часто (34%), зрідка (20%) або іноді (42%), що підтверджує актуальність неврологічних хвороб і велику потребу в консультаціях неврологів.

 

 

Найпоширеніші неврологічні розлади пацієнтів

Найпоширеніший неврологічний розлад пацієнтів — больовий синдром: лікарі відзначають його у 78% пацієнтів. Досить неочікувано друге місце за частотою посіли порушення вестибулярного апарату (51%). Далі йдуть парестезії (36%), розлади моторики — тремор і тики (36%), парези (33%), судоми (26%).

 

Найпоширеніші причини неврологічних порушень в Україні

На думку спеціалістів — відвідувачів платформи Accemedin.com, основна причина неврологічних розладів — атеросклероз (54%).

Далі серед значущих чинників було вказано травми (49%), токсичні ураження, зокрема алкоголь (46%), та старіння (44%).

 

Вплив неврологічної хвороби на результати діагностики і лікування

19% спеціалістів зазначили, що неврологічні патології дуже впливають на результати діагностики і лікування хвороб, а ще 24% фахівців вважають, що цей вплив досить помітний. 39% лікарів не можуть однозначно вказати на наявність такого впливу і близько 18% не вбачають помітного впливу нервових хвороб на діагностику і лікування пацієнтів.

Отже, неврологічна симптоматика впливає на загальний стан здоров’я пацієнтів лікарів — відвідувачів платформи Accemedin.com, а також на результати діагностики і лікування нозологій, що не належать до неврологічного профілю. Основи ведення пацієнтів із найпоширенішими неврологічними розладами мають бути невід’ємною складовою профільного навчання лікарів.

Дослідження проведено на підставі опитування лікарів «Пацієнти з неврологічними порушеннями»

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Ентеровірус причетний до розвитку гострого ...
Клінічне завдання. Біль у руці. Діагностич ...
Депресія — хвороба душі та тіла
Оцінювання вроджених фізіологічних рефлекс ...
Диференційна діагностика інсультів у дітей
Туннельные мононейропатии: этиопатогенез, ...
Арахноидиты головного мозга