Лариса Колос: відповіді на питання глядачів Форуму «STOP INFECTIONS»


Наприкінці червня на платформі «Аксемедін» відбувся масштабний медичний онлайн-форум «STOP INFECTIONS». На заході виступили десятки провідних експертів з України та інших країн світу.

Під час трансляції доповідей спікери отримали низку запитань від глядачів щодо найрізноманітніших тем, які зацікавили лікарів.

Редакція платформи «Аксемедін» зібрала найцікавіші запитання та передала їх експертам. І сьогодні пропонуємо вашій увазі відповіді на важливі питання, які глядачі поставили лікарю-епідеміологу Ларисі Колос!

1. Питання щодо діагностики гельмінтозів: ПЛР і антитіла одночасно? Діагностику методом ПЛР проводимо у крові, слині, калі, сечі?

Діагностика гельмінтозів і найпростіших проводиться методом ІФА, матеріал – кров.

2. Чекати появу личинок у місці укусу комара чи можлива міграція і поява гельмінтів у найбільш типових місцях?

Личинки мігрують судинами і їх поява можлива скрізь. Для токсокарозу і дирофіляріозу найхарактерніша локалізація – обличчя, повіки, кінцівки. Для личинки дирофіляріозу характерним є рух, на одному місці знаходиться до 30 хвилин, із подальшою зміною місця перебування (тобто пересувається в тканини і тому може не візуалізуватися лікарем під час прибуття в лікувальний заклад). Поява личинок на тілі характерна для тканинних гельмінтозів (личинкових мігрантів). В Україні та Європі найчастіше це токсокари і дирофілярії.

3. Який механізм впливу лямблій на емоційний стан людини?

У характеристиці Д.Ф. Лямбля акцентовано, що «…лямбліоз це хвороба суму та туги, блідої кволості та немочі». Механізм впливу – дія токсинів та продуктів життєдіяльності.

4. Чи можуть бути лямблії причиною функціональної диспепсії? Які прицільні обстеження варто провести в першу чергу?

Лямблії часто бувають причиною диспепсії. «Золотий» метод діагностики – обстеження калу: 3-5 разів з інтервалом 3-5 днів. Для лямбліозу характерно замирання у виділенні збудника на період до 21 дня.

Нагадуємо, що доступ до тестування з фахових шкіл та майстер-класів Форуму вже відкрито для користувачів, які підтвердили свою присутність на події. Деталі – 
на сторінці Форуму «STOP INFECTIONS»!.

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Дефіцит йоду. Хто в групі ризику?
Спільна робота із запобігання самогубствам
Небезпечний пластик
Рівень інфекційного контролю в Україні
Нераціональне використання антибіотиків у ...
Наталія Виноград: відповіді на питання гля ...
Ключові компоненти з інфекційного контролю ...