Створюй власне портфоліо для атестації разом з accemedin.com

Дата публікації: 03.10.2019

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: БПР, атестація, сертифікати, бали, 50 балів

Згідно з Наказом №446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів», кожен лікар має формувати власне професійне портфоліо.

  1. Що таке професійне портфоліо лікаря?
  2. Для чого потрібне професійне портфоліо?
  3. Де взяти бланк професійного портфоліо?
  4. Куди надають професійне портфоліо?
  5. Чому «Аксемедін» — це зручний інструмент для створення професійного портфоліо лікаря?
  6. Як вести власне професійне портфоліо на «Аксемедіні»?
  7. Чи потрібно надсилати копію особистого освітнього портфоліо для щорічної перевірки 1 березня 2020 року?
  8. Які санкції передбачені за недостовірні дані про безперервний професійний розвиток в особистому освітньому портфоліо?
  9. Скільки балів можна декларувати в особистому освітньому портфоліо?
  10. Чи треба затверджувати печаткою закладу і підписом керівника ООП?

1. Що таке особисте освітнє портфоліо лікаря (ООП)?

Офіційно: Безпосередньо в Наказі МОЗ №446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» професійне портфоліо лікаря згадують у Порядку проведення атестації лікарів (пункт 3, розділ II):

Для атестації на підтвердження звання «лікар-спеціаліст», крім зазначених документів, необхідно подати особисте освітнє портфоліо з результатами проходження безперервного професійного розвитку за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, та копії документів, що підтверджують обліковані бали безперервного професійного розвитку (посвідчення про проходження курсів стажування тощо). Оригінали цих документів лікар пред’являє на засіданні атестаційної комісії особисто.

Формально: ООП — це бланк документа, у який лікар повинен внести відомості про проходження безперервного професійного розвитку за один рік. Останнє особливо важливо, щоб атестаційна комісія могла правильно визначати, яка була активність лікаря протягом кожного року до моменту атестації. Особисте освітнє портфоліо — новація, запроваджена Положенням №302. Це сукупність задокументованих відомостей щодо персональних досягнень, проходження періодів підвищення кваліфікації, неформальної та інформальної освіти фахівців у сфері охорони здоров’я у процесі БПР. Комісія нараховує бали за БПР на основі даних цього портфоліо, що, звісно, підтверджують оригінали відповідних документів (копії документів надсилаються з портфоліо). У якому саме освітньому заході (стажування, науково-практична конференція, дистанційне навчання тощо) братиме участь лікар, визначає організатор цього заходу. Усі лікарі, без винятку, відтепер мають щороку подавати на перевірку своє освітнє портфоліо та підтверджувати щонайменше 50 балів. Якщо атестаційна комісія виявить недостовірну інформацію, лікарю буде відмовлено в атестації.

2. Для чого потрібне професійне портфоліо лікаря?

Портфоліо лікаря — це документальне підтвердження діяльності лікаря у процесі безперервного професійного розвитку за період до проведення атестації.

Головні умови БПР — постійне навчання протягом року з отриманням необхідних знань і формальних балів на платформах, які відповідають основним вимогам щодо надання послуг БПР.

Професійне портфоліо буде для атестаційної комісії маркером того, чи відповідає лікар своїй кваліфікації і чи необхідно підтримувати його прагнення до саморозвитку у своїй спеціальності.

У майбутньому ООП, можливо, стане одним із головних документів, за яким роботодавці зможуть обирати спеціалістів на ринку праці та визначати рівень оплати їхньої праці. Ще одна функція портфоліо може бути використана для планування роботи професійних лікарських спільнот і асоціацій. Портфоліо може допомогти проаналізувати зацікавленість лікаря, його активність у професійному середовищі та у визначенні напрямів, які необхідно розвивати в подальшому. Для атестації актуальними вважають дані про безперервний професійний розвиток за останні роки від попередньої атестації, тому в атестаційній справі мають бути портфоліо відповідно до кожного року міжатестаційного періоду.

3. Де взяти бланк професійного портфоліо лікаря?

Бланк ООП можна завантажити на платформі «Аксемедін» за посиланням. Для його заповнення треба вручну розширити таблицю і заповнювати кожен пункт.

Але, щоб зекономити час та зусилля лікаря, «Аксемедін» розробив електронне портфоліо, яке цілком відповідає вимогам МОЗ!

Тепер вам не треба напружуватися, щоб пригадати все, що ви зробили в межах БПР, для заповнення документів, які будуть розглянуті лише раз на три — п’ять років.

Зайдіть на «Аксемедін» і заповніть власний профіль. Відомості, які ви надали, автоматично перейдуть до вашого ООП, яке можна буде вивантажувати у затвердженій МОЗом формі. А головне, коли Ви будете проходити курси, вебінари і реєструватися на конференції за допомогою сервісів «Аксемедіна», вся інформація про вашу активність автоматично буде внесена до ООП. Отже, Вам не треба вручну вносити безліч даних. Система сама все внесе і підрахує, а Ви, лише натиснувши кнопку «Завантажити портфоліо», завантажите його на свій пристрій (комп’ютер або інший девайс) і роздрукуєте на принтері. З 1 січня 2020 року автоматичне надсилання Вашого портфоліо до атестаційної комісії або керівництва медичного закладу через МІС або інші механізми буде доступне кожному верифікованому лікарю платформи. 

4. Що вказують в ООП?

      1. Рік проходження заходів (дані вносять за один рік).

      2. Анкетні дані:

2.1 ПІБ (відповідно до паспортних даних),

2.2 місце роботи (заклад чи установа відповідно до спеціальності, де працює лікар),

2.3 посада, яку займає лікар (від якого подається на атестацію).

       3. Наступний розділ — основний: по пунктах окремими рядками в табличному вигляді вносять такі дані:

3.1. вид діяльності (види діяльності чітко прописані у Додатку 5 до Порядку проведення атестації лікарів (пункт 1, розділ V),

3.2. місце проведення заходу,

3.3. дата/тривалість заходу,

3.4. кількість отриманих балів (ці дані мають засвідчувати сертифікати, які додаються на підтвердження діяльності лікаря).

       4. Відомості щодо персональних досягнень лікаря (дані щодо набуття певних навичок, здобуття знань, складання кваліфікаційних іспитів тощо).

       5. ПІБ та підпис лікаря, який подає портфоліо.

       6. ПІБ та підпис керівника закладу, де працює лікар.

       7. Печатка, що засвідчує правильність вказаних даних.
Детальніше з цими пунктами ви можете ознайомитись у розділі «Резюме».

5. Куди подають професійне портфоліо лікаря?

До 1 березня кожного року копію особистого освітнього портфоліо слід подавати до атестаційної комісії. Від початку цієї дати буде проведена щорічна перевірка особистого освітнього портфоліо з балами БПР.

6. Чи потрібно надсилати копію особистого освітнього портфоліо для щорічної перевірки 1 березня 2020 року?

Так, рекомендовано. 

7. Які санкції передбачені за недостовірні дані про безперервний професійний розвиток в особистому освітньому портфоліо?

Лікареві, який свідомо надав недостовірні дані про перебіг свого безперервного професійного розвитку, буде відмовлено в атестації.

8. Скільки балів можна декларувати в особистому освітньому портфоліо?

Кількість балів не обмежується, проте обов’язковий щорічний мінімум з 1 січня 2020 року — 50 балів. Якщо лікар бажає «перестрибнути» через категорію (тобто з 2-ї на вищу, наприклад), окрім виконання всіх умов для вищої категорії йому необхідно зібрати понад 100 балів БПР.

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Accemedin.com: триває третій рік безперерв ...
Про можливості безперервного професійного ...
AR – доповнена реальність із accemedin.com
ВЖЕ ЗАВТРА! Наймасштабніша медична подія в ...
Інструкція для адміністраторів спільнот
Як КНП автоматизувати набір балів БПР ліка ...
Атестація лікаря: сертифікація, питання та ...