Клінічні випадки. Зелена сеча

Дата публікації: 08.12.2020

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: клінічні випадки, сеча, пропофол, псевдомонади


62-річний чоловік із хронічним обструктивним захворюванням легень звернувся до відділення невідкладної допомоги зі скаргами на задишку, яка спостерігається впродовж двох днів.

У нього була встановлена гіперкапнічна дихальна недостатність, після чого проведено інтубацію, розпочато штучну вентиляцію легень та безперервну інфузію пропофолу, а сам пацієнт госпіталізований у відділення інтенсивної терапії.

Через п’ять днів після надходження в реанімацію його сеча стала зеленою. Таке забарвлення може бути пов’язане з низкою факторів, включно з прийомом ліків (наприклад, пропофолу, індометацину, амітриптиліну, циметидину та метиленового синього), обструктивною жовтяницею чи зараженням псевдомонадами.


У пацієнта зберігався нормальний рівень загального білірубіну сироватки крові, не було ознак інфекції, а також чоловік не приймав інших препаратів, крім пропофолу, які могли б спричинити зміну забарвлення його сечі. Коли інфузії пропофолу були припинені, колір сечі повернувся до норми. Після двотижневої госпіталізації пацієнта виписали до реабілітаційного закладу.

Пропофол метаболізується переважно в печінці; вважається, що його фенольні метаболіти можуть спричинити зелене забарвлення сечі, коли вони виводяться через нирки. Ці метаболіти не мають нефротоксичних властивостей, тому викликане пропофолом зелене забарвлення є доброякісним, хоча і рідкісним явищем.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Клінічні випадки. Пухирі
Клінічні випадки. Хвороба В20
Клінічні випадки. Негаразди з серцем
Клінічні випадки. Грижа Богдалека
Клінічні випадки. Постстрептококовий пусту ...
Клінічне завдання. Утворення на шиї. Діагн ...
Клінічні випадки. Набряк язика