Діти повертаються до школи: як це вплине на поширення COVID-19

Дата публікації: 21.01.2021

Автори: Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: діти, COVID-19, школярі


Діти повертаються до школи: як це вплине на поширення COVID-19

Вже з наступного понеділка, 25 січня, жорсткі карантинні обмеження мають послабитися. Тож школярі хоча б частково повернуться за парти навчальних закладів. Окреслити основні аспекти поширення COVID-19 в умовах шкільного середовища  допоможуть результати п'ятитижневого дослідження, яке проводилося в 22 дитячих таборах у районі Барселони.

Дитяча лікарня Сан Жуан де Деу організувала масштабне дослідження, в якому взяло участь майже 2000 школярів, що перебували у дитячих таборах. Науковці систематично обстежували дітей та брали в них зразки матеріалів для аналізів, щоб зрозуміти, яка частота передачі COVID-19 серед дитячого населення. За час дослідження було виявлено 30 випадків зараження серед дітей, а також захворіло 9 спостерігачів.

30 заражених контактували з 253 іншими дітьми, 12 з яких пізніше виявилися інфікованими. Тобто частка заражених становила 4,7%. Цей показник майже у 6 разів нижчий, ніж у загальній популяції в той же час у тій самій місцевості.  Ба більше, 22 із заражених дітей не передали вірус нікому.

Заходи профілактики, які застосовувалися в цьому середовищі, стандартні: часте миття рук, розподіл школярів по невеликих групах, а також використання масок.


Нагадуємо, що індексний випадок – це випадок, який підлягає розслідуванню контактних осіб, хоча такий пацієнт може і не бути джерелом інфекції.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Спека підвищує ризики для здоров’я від ужи ...
Хвилинка очевидної медицини. Краще не хвор ...
Гостра доступність
Біль у очних яблуках – початковий симптом ...
Гостра реальність
Друг і помічник людини
Кібербезпека у практиці пересічного лікаря