Переваги стретчингу для зниження артеріального тиску

Дата публікації: 20.01.2021

Автори: Відкриті джерела , Редакція платформи "Аксемедін"

Ключові слова: артеріальний тиск, гіпертензія, вправи, стретчинг


Нещодавні дослідження показують, що стретчинг ефективніший у порівнянні зі швидкою ходьбою для зниження артеріального тиску у людей з групи ризику розвитку гіпертонічної хвороби або з уже наявним захворюванням.

Ходьба вже давно є основною рекомендацією лікарів, які намагаються допомогти своїм пацієнтам знизити артеріальний тиск. Високий артеріальний тиск (гіпертонія) є провідним фактором ризику серцево-судинних захворювань та одним з основних факторів ризику, що впливають на загальну смертність.

Нове дослідження, опубліковане в грудні 2020 року, показує, що стретчинг має бути частиною лікування людей, які борються з гіпертонією.

"Усі думають, що стретчинг - це лише розтягнення м'язів", - говорить професор кінезіології Філ Чілібек, співавтор дослідження. "Але коли ви розтягуєте м'язи, ви також розтягуєте всі кровоносні судини, що живлять м'язи. Якщо ви зменшите ригідність артерій, зменшиться опір потоку крові", - сказав він.

Хоча попередні дослідження вже показали, що стретчинг може знизити артеріальний тиск, нове дослідження вперше порівнює його з ходьбою в одній групі учасників дослідження.

Чілібек та його колеги рандомізували 40 чоловіків та жінок старшого віку (середній вік 61) на дві групи протягом восьмитижневого періоду дослідження: в одній групі займалися стретчингом всього тіла протягом 30 хвилин на день, п’ять днів на тиждень, а в іншій групі – швидкою ходьбою з такою ж тривалістю та періодичністю. На початку дослідження у всіх учасників був підвищений артеріальний тиск або гіпертонічна хвороба 1 стадії.

До і після дослідження вимірювали артеріальний тиск учасників, сидячи, лежачи та протягом 24 годин за допомогою портативного тонометра. Стретчинг показав значніше зниження артеріального тиску під час усіх трьох типів вимірювань. Однак у групі, що займалася ходьбою, відзначалася більша втрата абдомінального жиру протягом восьмитижневого дослідження.

Люди, які займаються ходьбою для зниження високого артеріального тиску, повинні продовжувати це робити, але також додавати до спортивних занять стретчинг.

Хоча в протоколі дослідження учасники розтягувались протягом 30 хвилин в день, існує думка, що позитивних результатів можна досягти за коротшу тривалість тренувань, якщо давати більше навантаження на групи м’язів нижніх кінцівок, особливо квадрицепси та підколінні сухожилля. Йога впливає на артеріальний тиск саме таким чином.

Вчені планують продовжувати дослідження впливу стретчингу на артеріальний тиск, а також нервову систему.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Астма як проблема охорони громадського здо ...
Бюджет-2020: видатки на охорону здоров’я з ...
Материнське молоко — найкраща їжа
У США почався смертельний грип із блювотою ...
Про НСЗУ
Однією лівою
Винайдена вакцина від вірусу Зіка