Після операцій вмирає більше людей, ніж від ВІЛ, туберкульозу та малярії загалом

Дата публікації: 01.02.2019

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: хірургія, смертність, інвестиції в охорону здоров'я

Протягом місяця після операцій в усьому світі гине 4,2 мільйона людей. Половина цих смертей стається у країнах із низьким та середнім рівнем доходів. Таке дослідження оприлюднили вчені з Бірмінгемського університету Великобританії.

Дослідники зазначають: щорічна смертність протягом 30 днів після хірургічного втручання вища, ніж від ВІЛ, туберкульозу та малярії загалом (2,97 мільйона осіб). В той же час вчені зважають, що не всі пацієнти, які потребують хірургічного лікування, можуть отримати його. Якби така потреба у планетарних масштабах була задоволена цілком, потенційне число загиблих зросло б до 6,1 мільйона людей.

Члени Всесвітньої дослідницької групи з питань глобальної хірургії NIHR проаналізували наявну інформацію, щоб оцінити, скільки людей у ​​всьому світі гинуть після операцій.


Комісія з глобальної хірургії The Lancet визначила: щороку виконують 313 мільйонів хірургічних процедур. Втім, про якість хірургічних операцій у всьому світі відомо мало, бо надійна звітність про післяопераційну смертність доступна лише в 29 країнах.


Доктор Дмитро Непогодієв, науковий співробітник Бірмінгемського університету, коментує результати так: «Хірургія була «занедбаним пасинком» глобального здоров’я і отримувала лише частку інвестицій, спрямованих на лікування інфекційних захворювань на кшталт малярії… Хоча не всіх випадків післяопераційної смерті можна було уникнути, але багатьох людей можна було б врятувати, якщо б були серйозніші інвестиції в дослідження, навчання персоналу, обладнання та кращі лікарні. Щоб не втрачати мільйони людей, доступ до хірургічних втручань має доповнюватися інвестиціями, спрямованими на поліпшення якості операцій в усьому світі».

Якби така потреба у планетарних масштабах була задоволена цілком, потенційне число загиблих зросло б до 6,1 мільйона людей.

Дослідники передбачають, що розширення хірургічних послуг для вирішення незадоволених потреб щорічно породжуватиме ще 1,9 мільйона післяопераційних смертей. Натепер 7,7% всіх смертей у світі відбуваються протягом 30 днів після операції. Ця цифра більше, ніж приписують будь-якій іншій причині смерті в усьому світі, крім ішемічної хвороби серця та інсульту.

Нині близько 4,8 мільярдів людей у ​​всьому світі не мають своєчасного доступу до безпечної та доступної операції, і, за оцінками фахівців, щорічно незадоволені потреби у 143 мільйонах процедур у бідних країнах.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Відчуття щастя може захистити від тяжких ш ...
Штучний інтелект може оптимізувати промене ...
Остеопороз — глобальна проблема
Україна приєдналась до Глобального цифрово ...
Метод масового скринінгу зменшує витрати н ...
Припинити сказ: співпрацювати, вакцинувати
Світ світлий, бережіть зір!