Відмова від вакцинації – у десятці глобальних загроз на 2019 рік

Дата публікації: 18.01.2019

Автори: Редакція «Аксемедін» , Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: кір, вакцинація, ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я склала перелік із 10 глобальних загроз на 2019 рік. Одна з таких – тенденція відмовлятися від вакцинації. Дані про це опубліковані на сайті ВООЗ.

«Відмова від вакцинації чи зволікання, незважаючи на наявність вакцин, загрожує звести нанівець досягнутий прогрес у боротьбі з хворобами. Вакцинація є одним із найбільш економічно ефективних способів уникнути хвороб: нині вона попереджає 2-3 млн смертей щороку. І можна було б уникнути ще 1,5 млн смертей, якщо б вдалося покращити глобальне охоплення щепленнями. Наприклад, в усьому світі захворюваність на кір зросла на 30%. Причини цього зростання складні та не завжди пов’язані з відсутністю вакцинації. Втім, у деяких країнах, що були близькі до ліквідації цієї хвороби, відбулися сплески», — йдеться у повідомленні.


Причини, чому люди вирішують не вакцинуватися, складні: самозаспокоєння, незручності у доступі до вакцин, відсутність довіри до вакцин. 


У 2019 році ВООЗ буде посилювати роботу з подолання раку шийки матки в усьому світі, збільшуючи охоплення вакцинацією проти ВПЛ (вірусу папіломи людини) серед інших заходів.

До переліку глобальних загроз на 2019 рік увійшли також: неінфекційні захворювання (діабет, рак, серцево-судинні), які охоплюють близько 70% населення у світі; нова пандемія грипу з невизначеним терміном; резистентність інфекцій до антибіотиків; лихоманка Ебола; забруднення довкілля; кризи в регіонах; слабка первинна медична допомога; ВІЛ; лихоманка денге.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає вакцинацію проти 10 захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Держава закуповує вакцини за Календарем і таким чином гарантує можливість українцям отримати безоплатні щеплення проти цих хвороб і захистити своє життя і життя своєї дитини.

Всупереч поширеним міфам, вакцина не може ослабити чи “перевантажити” імунну систему, щеплення в жодному разі не може викликати аутизм, а ризик тяжких ускладнень після захворювання є набагато  вищим, ніж ризик серйозних побічних реакцій після щеплення. 

Всі вакцини за Календарем профілактичних щеплень отримують діти і дорослі безоплатно. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно до 18 років. Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я також проводять безоплатно. Крім того, дорослі з груп ризику (медики, освітяни, студенти, військові, учасники ООС) можуть безоплатно вакцинуватись проти кору, паротиту і краснухи.

Вже майже два роки в Україні триває спалах кору. Найвищий рівень захворювання зафіксований в тих тих регіонах, де найнижчі показники рівня охоплення щепленнями, - у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Одеській областях. МОЗ України спільно з місцевою владою розпочинає спецоперацію по вакцинації у Львівській області, щоби охопити щепленнями дітей 6-18 років, які з різних причин пропустили планові щеплення. Після Львівської області подібні спецоперації плануються в інших регіонах України.

Нині в Україні є абсолютно усі вакцини за Календарем. Переглянути список вакцин, які закуповує держава, і перевірити залишок вакцин у вашому регіоні можна у цій таблиці.

Вакцини для України за кошти Державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вони якісні і ефективні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я і широко використовуються у різних країнах світу.

ДЖЕРЕЛО

 

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Щорічний «Movember», або ж «Вусопад»
Чи зможуть лікарі комунікувати з новим мін ...
Чи лікує хлорохін коронавірус
Кістка або хрящ: як жирні кислоти впливают ...
НСЗУ виплатила медичним закладам 1,16 міль ...
У канабісу виявили потенціал антибіотика
Президент підписав закон щодо підвищення о ...