Гіпертермія посилює здатність імунних клітин досягати інфекцій

Дата публікації: 16.01.2019

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: інфекції, гіпертермія, Т-лімфоцити

Шанхайські вчені здобули нові докази того, як гіпертермія допомагає посилити наші імунні клітини. Вони виявили у мишей, що підвищена температура тіла змінює поверхневі білки на імунні клітини, зокрема лімфоцити, щоб вони могли краще пересуватися по кровоносних судинах і досягати ділянок локалізації інфекції. Це дослідження з’явилося в журналі Immunity.

«Добра новина щодо гіпертермії полягає в тому, що вона може сприяти постачанню лімфоцитів на місце інфекції та знищенню збудника», — зазначає професор Янфенг Чень із Шанхайського інституту біохімії та клітинної біології.


Щоб дістатися до інфекції, білі клітини крові мають прилипати до кровоносної судини, а потім переміщатися в інфіковані тканини або лімфатичні вузли. На цьому етапі молекули, відомі як інтегрини, з’являються на поверхні лімфоцитів. Інтегрини — це молекули клітинної адгезії, які контролюють лімфоцити під час запалення.


Чень і його колеги виявили, що гіпертермія підвищує експресію білку теплового шоку Hsp90 у Т-лімфоцитах. Цей білок зв’язується з інтегрином α4 , який сприяє адгезії лімфоцитів до кровоносної судини і, в кінцевому рахунку, їх прискореній міграції до місця інфекції.

«Наші результати показують, що цей механізм стосується не тільки лімфоцитів, але і вроджених імунних клітин, зокрема моноцитів, — говорить Чень. — Це загальний механізм, який спрацьовує щодо різних імунних клітин, які експресують α4-інтегрини».

Цей механізм стосується не тільки лімфоцитів, але і вроджених імунних клітин, зокрема моноцитів

Для підтвердження своїх висновків група також проводила дослідження на тваринах гіпертермії внаслідок бактеріальної інфекції та активності інших збудників. Коли шлях між Hsp90 та інтегрином був заблокований, досліджувані миші швидко померли. Вчені також дізналися, що цей механізм дуже специфічний з погляду температури. «У цій роботі ми виявили, що Hsp90 індукується лише за температури понад 38,5°C», — пояснює Янфенг Чень особливості механізму активізації імунних клітин.

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Стопи: новий симптом COVID-19?
Хворим на коронавірус переливають плазму к ...
Нові рекомендації: як грудне вигодовування ...
Що нового про хворобу Паркінсона
Новини про «забутий рак»
Медреформа в дії: що мають зробити заклади ...
Імунні клітини кишечника знижують запаленн ...