Мозок батьків повторює мозкову активність дітей під час спільної гри

Дата публікації: 14.12.2018

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: активність мозку, енцефалограма, концентрація уваги

Коли малі діти грають з іграшками, в їхньому мозку спроби зосередити увагу супроводжують спалахи високочастотної активності. Нове дослідження, опубліковане в журналі Plos Biology, показує, що мозок батьків реагує подібними спалахами активності під час спільної гри, і це пов’язано з моделями уваги їхніх дітей, а не з їхніми власними моделями.

Реакцію мозку дітей і їхніх матерів на об’єкт уваги під час спільної гри дослідили доктор Сем Васс із Університету Східного Лондона і доктор Вікторія Леонг із Кембриджського університету та Технологічного університету Наньяну (Сінгапур).

Дослідники одночасно записували дані енцефалограм 12-місячних дітей та їхніх матерів, коли вони гралися з іграшками та окремо.


«Більшість дітей проводять майже весь час (крім спання) в компанії інших. Досі активність мозку малюків та їхню здатність до навчання вивчали, коли вони самі. Записуючи активність мозку дитини і матері одночасно, ми змогли побачити, як зміни впливають на їхню поведінку окремо та під час спільної гри», — пояснив суть роботи керівник проекту Сем Васс. 


За його словами, коли дорослий грає разом із дитиною, це допомагає малюку підтримувати увагу до речей.

«Досі ми не розуміли, чому так відбувається. А результати дослідження показали, що коли дитина приділяє увагу об’єкту, мозок дорослого відстежує і реагує на поведінку малюка. Тобто дії дитини наче повторює мозок дорослого. Ми також виявили, що у випадках, коли матір була більш чуйна до дитини, маля довше тримало увагу», — додав дослідник.

Інший автор дослідження доктор Леонг зазначив, що дослідження залишило чимало нерозкритих питань: чи дійсно деякі батьки є більш чуйні, ніж інші, чи чоловіки реагуватимуть на своїх чад так само, як жінки (бо досліджували матерів). Втім, він не сумнівається, що саме захопленість батьків грою малюків може допомогти останнім навчатися.

ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Про користь вітаміну С
МКХ-10 vs МКХ-11: зміни у класі F. Частина ...
Дев’ятирічний вундеркінд із сім’ї бельгійс ...
Що нового в дослідженнях щодо раку підшлун ...
Програма медичних гарантій-2021: розпочато ...
З Днем хірурга!
Міжнародні експерти підтримують розвиток м ...