Фізичні вправи після схуднення знижують ризик колоректального раку

Дата публікації: 13.12.2018

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: колоректальний рак, кістковий мозок, ободова кишка, пряма кишка

Нове американо-канадське дослідження виявило зв`язок між розвитком раку прямої кишки та фізичною активністю пацієнта після втрати ваги. Сприятливі зміни в кістковому мозку спричиняє фізичне навантаження, йдеться в анонсі до публікації в Endocrinology and Metabolism видання American Journal of Physiology.

Нещодавні дослідження продемонстрували, що клітини кісткового мозку, які продукують клітини крові (гемопоетичні клітини), відіграють роль у розвитку ракових пухлин товстої кишки. Онкологія ободової та прямої кишки — найбільш поширений вид раку у світі, який щороку молодшає у розвинутих країнах. Вчені дослідили, що ожиріння та гіподинамія підвищують ризик розвитку цього раку.

Втім, досі було мало відомо, як саме схуднення та підвищення фізичних навантажень впливають на клітини крові та знижують ризик колоректальної онкології.

Міжнародна дослідницька група з Університету Оттави в Канаді та Університету Іллінойсу у США вивчала колоректальний рак на мишах. Частина гризунів, у яких був такий різновид раку, отримували поживне харчування з високим вмістом жирів, тому страждали на ожиріння. Згодом піддослідних тварин перевели на звичайний раціон і дочекалися, поки вони схуднуть. За два місяці половину мишей, які схудли, почали щоденно тренувати, а решту залишили малорухливими.

Онкологія ободової та прямої кишки — найбільш поширений вид раку у світі, який щороку молодшає у розвинутих країнах

Тоді й з’ясували, що навіть після схуднення у останніх запалення кишківника не минуло. Також у них накопичувався жир у кістковому мозку. Відсутність фізичних навантажень спричинила запальні зміни і у кровотворних клітинах.

У групі мишей, яких тренували, запалення кишківника було меншим, а нові пухлини утворювалися повільніше, ніж у малорухливої групи. Проте у цих гризунів новоутворення виникали з такою самою швидкістю, як у піддослідних мишей, які до цього не мали ожиріння.

Ожиріння спричиняє тривалі зміни розвитку клітин крові та мікрооточення кісткового мозку, які зберігаються навіть за нормалізації ваги та складу тіла, зазначено в дослідженні.

«Ці дані свідчать про те, що людям із підвищеним ризиком розвитку колоректального раку, зокрема з ожирінням, варто розглянути можливість поєднувати тренування з дієтою», — підсумовують дослідники.

ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Порядок перерозподілу коштів на закупівлю ...
Лабораторна діагностика – ключ до лікуванн ...
Вплив штучного інтелекту на охорону здоров ...
Самоствердження допомагає подолати стрес с ...
Фарбування волосся та ризик розвитку онкол ...
Вплив фізичної активності на психічне здор ...
Перший трансплантований пеніс із калиткою ...