Вчені: дефіцит вітаміну D у немовлят підвищує ризик шизофренії удвічі

Дата публікації: 06.12.2018

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: аутизм, дефіцит вітаміну d, шизофренія

Науковці з Данії та Австралії підтвердили зв’язок між браком вітаміну D у перші місяці після народження та ризиком розвитку шизофренії в дорослому віці. Відкриття допоможе попередити деякі випадки захворювання завдяки застосуванню вітаміну на ранніх етапах життя.

Дослідження, яке здійснили професор Джон Макграт з австралійського Університету Квінсленду та данський Орлухський університет, виявило, що у немовлят із дефіцитом вітаміну D ризик шизофренічних розладів у дорослому віці на 44% вищий порівняно з дітьми, в організмі яких гідрокальциферолу вистачало.

За словами Джона Макграта, шизофренія — це група малодосліджених змін роботи головного мозку, які супроводжуються галюцинаціями, ідеями марення та когнітивними порушеннями.

«Оскільки плід, що розвивається, цілком залежить від запасів вітаміну D в організмі матері, наші дослідження свідчать про те, що забезпечення вагітних його адекватними дозами може попередити деякі випадки шизофренії так само, як фолати попереджають розщеплення хребта», — зазначає професор.


Дослідження було проведене на 2602 пацієнтах. У період із 1981 до 2000 року в данських новонароджених брали кров. Порівняння її показників серед молодих здорових людей та пацієнтів із шизофренією і виявило зв’язок із вітаміном. Оскільки на психічну хворобу впливають також інші чинники (генетичні та екологічні), то медики припустили, що дефіцит вітаміну D у новонародженого є причиною 8% випадків шизофренії в Данії. Ці висновки підтвердили також попередні дослідження зв’язку хвороби із сезоном народження дітей у цій країні: у групі ризику опинялися народжені взимку та навесні.  


У 2016 році Макграт очолював голландське дослідження, яке виявило зв’язок між дефіцитом вітаміну D у пренатальному періоді та підвищеним ризиком розвитку аутизму в дітей.

ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Збільшення інвестицій у психічне здоров'я
Медичні заклади вдруге отримали оплату від ...
Від хвороби Крона та виразкового коліту ви ...
ВООЗ оцінила програму “Доступні ліки”: укр ...
10 практик, які допоможуть пришвидшити авт ...
1109 нових випадків за добу: поширення COV ...
Замміністра Младена Качурець подала у відс ...