Перша дитина з матки мертвого донора народилася здоровою

Дата публікації: 05.12.2018

Автори: Редакція «Аксемедін»

Ключові слова: донор, Трансплантація матки, імуносупресори, екстракорпоральне запліднення

Жінка, якій пересадили матку від мертвого донора, народила здорову дитину. Про цей успіх науковці відзвітували 4 грудня.

Пересадка, що відбулася у вересні 2016 року в місті Сан-Паулу в Бразилії, показала, що такі трансплантації можливі та є рішенням для тисяч жінок, які мають проблеми з маткою. Дослідження на цю тему були опубліковані у журналі The Lancet.

Дівчинка народилася у грудні 2017 року. Доти жінкам із матковим безпліддям були доступні або послуги сурогатної матері, або всиновлення.

Перші успішні пологи після трансплантації матки від живого донора відбулися у 2014 році у Швеції. Відтоді у такий спосіб матерями стали ще десять жінок.

Втім, потреба у трансплантатах вища, ніж кількість потенційних живих донорів, тому лікарі мали на меті з’ясувати, чи підійде для цієї місії матка померлої жінки. До вдалих пологів у Бразилії десять спроб зазнали невдачі у США, Чехії та Туреччині.


Як зазначають лікарі, пересадку матки від 45-річної жінки, померлої від інсульту, зробили 32-річній пацієнтці, яка народилася без цього органа з причини рідкісного синдрому. Трансплантація тривала понад 10 годин. За чотири місяці до цього здійснили екстракорпоральне запліднення, і вісім запліднених яйцеклітин заморозили.


Щоб організм пацієнтки не відторгав донорську матку, жінці давали преднізолон, тимоглобулін, такролімус, мікофеналат мофетил (MMF), антибіотики, препарати від згортання крові та аспірин. Через 37 днів у пацієнтки почалася менструація. Через п’ять місяців орган не подавав ознак відторгнення, УЗД не виявило патологій, а жінка мала регулярні менструації. Ще через два місяці пацієнтці імплантували запліднені яйцеклітини. Вже через десять днів лікарі відзвітували: вагітність настала.

Орган не подавав ознак відторгнення, УЗД не виявило патологій, а жінка мала регулярні менструації

Через 36 тижнів народилася дівчинка вагою 2,5 кг. За три дні матір із дитиною виписали з лікарні. У звіті, який медики представили до публікації, зазначається, що згодом жінці видалили трансплантовану матку під час кесаревого розтину, щоб відмінити вживання імуносупресорів.

На момент звіту немовля важило 7,2 кг і перебувало на грудному вигодовуванні.

ДЖЕРЕЛО

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Спільна робота із запобігання самогубствам
Заклади вищої медичної освіти самі формува ...
Американський Центр з контролю захворювань ...
Іспанські медики оживили замерзлу в горах ...
Тільки 6% фактичних інфікувань COVID-19 в ...
Прорив: у Гонконгу розробляють надпотужний ...
Імунна система жінки по-різному функціонує ...