Гроші пішли за пацієнтами: медичні заклади отримали фінансування за договорами з НСЗУ

Дата публікації: 17.07.2018

Автори: Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: медична установа, Національна служба здоров’я

13 липня 152 медичних заклади, що уклали договори з Національною службою здоров'я України, отримали на свої рахунки перші кошти  всього 244 мільйони гривень. Це комунальні і приватні заклади, де надають медичні послуги сімейні лікарі, педіатри і терапевти.

Ще 9 закладів, які уклали договори з НСЗУ, отримають фінансування після того, як усунуть виявлені НСЗУ недоліки: вісім закладів з них перебувають у процесі поновлення своїх ліцензій, один медзаклад допустив помилки в документах і наразі працює над виправленням цієї ситуації разом зі Службою.

Нова система фінансування закладів первинної допомоги працює за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Кожен з цих закладів отримає фінансування відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями, та додатково — за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладів, але ще не обрали лікарів. Для багатьох закладів це значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця до впровадження змін у системі охорони здоров’я.

Наприклад, Центр первинної допомоги в місті Селидове в Донецькій області, що отримував близько 1 мільйона гривень на місяць за субвенцією, отримав 1,9 млн гривень за липень. 53% жителів Селидового уже обрали своїх лікарів. У Кременчуці Полтавської області ЦПМСД №3 за субвенцією отримував 2,4 млн грн на місяць, а на липень, за новими тарифами, отримує більше 4 млн грн. При цьому декларації з лікарями підписали лише 34% людей, які проживають на території обслуговування закладу. А значить, зі збільшенням кількості декларацій у наступні місяці заклад отримуватиме більше фінансування.

ТОП-12 закладів за обсягом фінансування

Медичний заклад

Кошти, отримані за липень

КНП «Центр ПМСД №1» Оболонського району м. Києва

6 307 756,37

КНП «Центр ПМСД №2» Дарницького району м. Києва

5 814 816,07

КНП «Центр ПМСД №2» Солом'янського району м. Києва

5 435 812,53

КНП «Центр ПМСД №4» Криворізької міської ради

4 501 167,94

КНП «Центр ПМСД №1» Солом'янського району м. Києва

4 277 013,70

КНМП «Центр ПМСД №3» м. Кременчука

4 010 793,30

КНП «Центр ПМСД № 5» Криворізької міської ради

3 701 540,47

КНП «Центр ПМСД №3 м. Вінниці»

3 453 399,38

КП «Центр ПМСД №2 Полтавської міської ради»

3 398 121,09

КП «Центр ПМСД м. Червонограда»

2 972 906,17

КП «Центр ПМСД №3 Полтавської міської ради»

2 654 372,13

КП «Центр ПМСД Костянтинівської міської ради»

2 359 109,00

 Медичні заклади, що сьогодні отримали перше фінансування за новою системою, знаходяться у 21 області України. Найбільше центрів первинної допомоги, які уклали договори з НСЗУ, у Київській, Вінницькій, Полтавській областях. Є і області-аутсайдери: Луганська, Волинська, Чернігівська. Жоден комунальний медичний заклад не уклав договір з Нацслужбою у Сумській області. Натомість на Сумщині це зробив приватний заклад. Лікарі Кролевецької громади об’єдналися, створили товариство, підписали договір з Нацслужбою і отримали перші кошти від держави.

Заклади, які не підписали договори з НСЗУ, отримають фінансування з медичної субвенції.

Нагадаємо, що у 2018 році базовий тариф за обслуговування одного пацієнта складає 370 грн на рік. До цього базового тарифу застосовуються коефіцієнти залежно від віку. Зокрема, за обслуговування дитини віком до 5 років лікарня отримає 1480 грн на рік. А за обслуговування пацієнта, старшого за 65 років — 740 грн. У середньому тариф за обслуговування однієї людини за новою системою становить 550 грн і це майже вдвічі більше, ніж за субвенцією.

25 липня НСЗУ оголосить «другу хвилю» підписання договорів із закладами. До кінця року всім медичним закладам первинки необхідно змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ. З 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, фінансуватимуться тільки за договорами з Нацслужбою здоров’я.

Своїх лікарів обрали вже понад 12 мільйонів українців. У електронній системі охорони здоров’я зареєстровані понад 22 тисячі медиків — сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.

Джерело

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Нехай ваше серце завжди буде здоровим і ща ...
Україна починає співпрацю з Швейцарією у с ...
Вчені: сон лікує і допомагає вбивати інфек ...
Лікарська помилка. Її причини та шляхи зап ...
МОЗ уклало договори з міжнародними організ ...
Когнітивні розлади пов’язані з підвищеним ...
Таємниці жіночої фізіології