Уряд ухвалив розподіл коштів на первинну медичну допомогу у третьому кварталі 2018 року

Дата публікації: 23.06.2018

Автори: Міністерство охорони здоров'я України

Ключові слова: первинна медична допомога, МОЗ України, фінансування в третьому кварталі

13 червня Кабінет Міністрів забезпечив фінансування закладів первинної допомоги, що не уклали договори з Національною службою здоров’я, в третьому кварталі 2018 року за механізмом медичної субвенції. 149 комунальних закладів охорони здоров’я, які на початку червня уклали договори з НСЗУ, з липня будуть отримувати кошти за програмою капітаційних виплат.

У зв’язку із трансформацією фінансування охорони здоров’я цього року медична субвенція на первинну медичну допомогу була передбачена лише на півроку. Уряд своїм розпорядженням «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерством охорони здоров’я на 2018 рік, та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам між бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад» вніс зміни до Держбюджету, перерозподіливши бюджетні кошти між двома програмами – з програми капітації на програму субвенції. Це дозволить профінансувати заклади, які поки що не уклали договори з НСЗУ, зокрема забезпечити виплату заробітної плати медичним працівникам.

Заклади, які не підписали договори з НСЗУ, будуть у третьому кварталі фінансуватися через механізм субвенції. Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали ті заклади, які ще не увійшли у реформу. На третій квартал 2018 року на первинну медичну допомогу виділено понад 2 млрд гривень субвенції.

Загалом на первинну медичну допомогу у другому півріччі 2018 року у Держбюджеті передбачено 8,05 млрд гривень.

Також на засіданні Уряду 13 червня було затверджено постанову «Про внесення змін до пункту 9 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», яка врегульовує питання використання залишків коштів медичної субвенції на казначейських рахунках закладів, які уклали договори з НСЗУ. Оскільки фінансування таких закладів з 1 липня та 1 жовтня, відповідно до укладених договорів, відбуватиметься за рахунок програми капітації, кошти медичної субвенції, не використані цими закладами, будуть спрямовані на фінансування вторинної та третинної медичної допомоги.

Нагадаємо, медичні заклади первинної допомоги, які підписали договори з Національною службою здоров’я, переходять на механізм прямих виплат від Служби за надані пацієнтам послуги уже з 1 липня. Базовий тариф за одну людину, що підписала декларацію з лікарем, становить 370 грн, також діють вікові коефіцієнти. Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісячно будуть вираховуватися кількість осіб, які вже подали декларації про вибір лікаря. Ці тарифи затверджені постановою Кабінету Міністрів від 25 квітня 2018 року.

5 червня завершилася перша хвиля підписання договорів між медичними закладами та НСЗУ. Всього укладено 149 договорів із комунальними закладами в 21 області України. Ці заклади охоплюють майже 20% населення України. У липні на новий механізм фінансування переходять такі великі міста як Київ, Вінниця, Хмельницький, Черкаси, Полтава, Кривий Ріг, Кременчук.

Усі інші заклади матимуть можливість подати заяву на укладення договору в НСЗУ під час «другої хвилі» підписання договорів, яка буде оголошена вже наприкінці липня. Для того, щоби підписати договір з НСЗУ та отримувати фінансування за новою моделлю, медзаклади мають стати комунальними некомерційними підприємствами, підключитися до електронної системи охорони здоров’я, підписувати декларації пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги, бути устаткованими відповідно до табеля оснащення.

Тим часом по всій країні триває кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Понад 8 мільйонів українців уже обрали своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

У деяких регіонах декларації про вибір лікаря подали понад третини мешканців. Серед лідерів: Вінницька область (37% населення), Харківська область (32% населення), Полтавська область (31% населення), Чернівецька область (26% населення) і Житомирська область (25% населення).

Джерело

Запитання до матеріалу

Максимальна кількість балів, яку Ви можете отримати:

Щоб дати відповіді на запитання до цього матеріалу та отримати бали,
будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть як користувач.

Реєстрація
Ці дані знадобляться для входу та скидання паролю
Пароль має містити від 6 символів (літери або цифри)
Матеріали з розділу
Уряд прийняв низку рішень, що мають убезпе ...
Коронавірус: ситуація у світі
Ефективність вакцини БЦЖ від коронавірусу ...
У Гарварді навчилися руйнувати вірус герпе ...
Чи допоможуть наявні вакцини контролювати ...
Вчені: дефіцит вітаміну D у немовлят підви ...
ВООЗ: антитіла до COVID-19 не свідчать про ...